Ознака: слабеење

Здравје

Грешки во слабеењето: Никогаш не треба да започнувате ваква диета!

Кој започнува диета, обично е многу мотивиран на почетокот. Сепак, неколку работи можат да го уништат успешниот почеток Кога почнувате диета, треба да обрнете внимание на следниве работи Колку пати […]

Здравје

СЕ БЛИЖАТ ТОПЛИ ДЕНОВИ, СЕ НОСИ ПОЛЕСНА ОБЛЕКА И КИЛОГРАМИТЕ СЕ ПОЗНАВААТ: Ви носиме брз совет за слабеење!

Покрај редовното вежбање, здравата и урамнотежена исхрана е клучна за одлична линија и здраво тело. Значи, треба внимателно да ја испланирате вашата диета и ова можете да го направите со, […]

Здравје

Држите диета, а не слабеете – ЕВЕ КАДЕ ГРЕШИТЕ

Држите диета, вежбате, а никако да изгубите тежина? Нутриционистите често ја слушаат оваа реченица од своите клиенти Кога ќе ја смениме исхраната, очекуваме да видиме промени за една недела – […]

Нега и убавина

ЦЕЛОСНО ПРИРОДЕН ПИЈАЛОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Здрав е и неверојатно вкусен, а состојките веќе ги имате!

Знаете дека внесувањето доволно вода е важно за вашето здравје, и ако ги додадете овие две состојки во вашата вода, брзо ќе изгубите тежина! Без разлика дали сте јаделе малку […]

Нега и убавина

СЛАБЕЕЊЕ ПОСЛЕ 40? Нутриционистот објасни КОЈА грешка ја прават сите, и кои ПРАВИЛА СЕ КЛУЧНИ!

По 30-годишна возраст, метаболизмот кај повеќето жени се забавува, и како последица на тоа, се појавуваат вишокот килограми од кои е многу тешко да се ослободите. Со цел брзо враќање […]

Нега и убавина

ЗА ЏАБЕ СЕ МАЧИТЕ И ГЛАДУВАТЕ АКО ОВА НЕ ГО ЗНАЕТЕ: Еве колку треба да ослабете за да не се вратат килограмите!

Ефектот јо-јо, најлошиот кошмар на секоја личност која се борела со вишокот килограми, не се случува случајно и „само по себе“. Враќањето на изгубената телесна тежина се случува кога ќе […]