Ознака: слабеење

Нега и убавина

Салата со која се симнуват 2 килограми за 2 дена

Кога станува збор за слабеење, често наидуваме на совети за појадокот и вечерата да ги замениме со хранливи салати. Салата диета веројатно е една од најлесните за усвојување, а дали […]

Нега и убавина

Направила само една промена во својата исхрана, па ослабнала неверојатни 30 килограми

Жена која ослабнала неверојатни 30 килограми открива како сега изгледа нејзината исхрана. Британката Ребека Формостоун (23), со години носела корсети за да го сокрие вишокот килограми во пределот на стомакот, […]

Нега и убавина

Брзо слабеење! Салата со која се симнуват 2 килограми за 2 дена

Кога станува збор за слабеење, често наидуваме на совети за појадокот и вечерата да ги замениме со хранливи салати. Салата диета веројатно е една од најлесните за усвојување, а дали […]

Нега и убавина

Подгответе се за есенска диета со одлични резултати: За само една недела ќе доживеете големи промени

Од есенските намирници може да се направи мени од кое можете да си обезбедите доволно хранливи материи да не бидете гладни, а притоа, да слабеете. Тикви, брокули, пиперки, домати, зелка, […]

Сцена

Фановите подзинаа од глетката на базен- Дарко Лазиќ во шорцеви покажа со какво тело поседува по стеснувањето на желудникот

Покрај пејачката Ана Николиќ, Дарко Лазиќ е уште една јавна личност која има завиден успех кога станува збор за слабеењето. Нема сомнение дека Дарко изгледа одлично, па дури и подмладен, […]

Кулинарство

Рецепти за слабеење без гладување

Вашите напори за слабеење не мора да се состојат од изгладнување или јадење еднолична нискокалорична храна. Со овие рецепти на TheSeriousfitness ќе слабеете додека јадете вкусни, хранливи гурмански јадења во […]

Сцена

Дарко Лазиќ повторно на операција: Еве каква операција сега ќе прави

Пејачот Дарко Лазиќ ослабе 70 килограмми откако пред осум месеци со операција си го намали желудникот, а сега повторно оди под нож, бидејќи сака да го симне вишокот кожа. Фолкерот […]

Сцена

Адел ја откри тајната за неверојатната трансформација: Еве како успеала да ослабе

Пејачката Адел откри дека книгата за самодоверба ѝ помогнала да го направи најдобриот однос спрема сопственото тело. На Инстаграм ги објави кориците од книгата на Гленон Дојл Untamed: Stop Pleasing, […]

Нега и убавина

Вака се храни најпривлечната жена на светот: Оливија Кулпо има тело од соништата благодарение на ова мени

Поранешната мисица Оливија Кулпо привлекува големо внимание со својот изглед, како кај мажите така и кај жените. Нејзината совршена фигура е сон на многу дами, а таа ни открива како […]

Нега и убавина

Last minute” диета-ослабете 4 килограми за 4 дена!

Ви ја претставуваме оваа диета, благодарение на која ќе ги изгубите несаканите килограми на прагот на летото. Бидејќи сè повеќе се ослободуваме од прегратката на зимата и облекуваме полесна гардероба, […]

Здравје

“Ја испробав диетата што ја користела Адел да изгуби тежина. Сега и никогаш повеќе!”

Рејчел Мартин, новинарка за списанието „Body and Soul“, се обиде да ја држи таканаречената диета „Sirtfood“, со која пејачката Адел неодамна изгуби тежина и ја промени својата линија. Резултатите беа видливи, […]