Ознака: слабеење

Живот

Пијалак со кој за 12 дена ќе го отстраните целото сало од стомакот

Отстранувањето на салото од пределот на стомакот е една од најтешките задачи. За да го решат овој проблем, луѓето најчесто се потпираат на помошникот кој важи за најефикасен – водата […]

Живот

Консумирајте го во големи количини: Овој зеленчук докажано влијае на слабеењето

Од дамнешни времиња, краставицата е позната по своите предности. Во глобала, краставицата се состои од вода и важни нутритиенти кои имаат есенцијално значење по организмот на луѓето. Краставицата освен што […]

Живот

Не можете да ослабнете? Можеби ги имате овие три заблуди за вашиот метаболизам!

Ова се најголемите грешки за кои што сте сигурни дека се вистина… Метаболизам е збор кој многу често го употребуваме, но не е целосно јасно колкава контрола имаме над сопствениот […]

Нега и убавина

Еве колку време ви е потребно за да влезете во кетоза – состојба во која телото започнува да топи масти

Една од најпопуларните диети овие денови е кето диетата, позната по малата количина на внесување на јаглени хидрати, а му помага на телото главното гориво на телото, глукоза да го […]

Нега и убавина

Пијте го ова пред спиење- ќе почувствувате олеснување а помага и при слабеење

Овој напиток е корисен и ќе ви помогне да направте детоксикација на организмот. Ќе го забрза метаболизмот, но ќе ја забрза и работата на цревата.Главна состојка е магданос, а ќе […]

Нега и убавина

Овој чај помага во топењето на масните наслаги?

Зелениот чај повторно е во центарот на вниманието. Освен што изобилува со антиоксиданси, се нашол и на листата “производи за слабеење”. Поради своите прехранбени и антиоксидативни вредности, на зелениот чај […]

Занимливости

Ѝ рекоа дека ќе умре, па направи шокантна промена: Ослабе 101 килограм, погледнете ја разликата

Откако докторот ја предупреди дека нема да го дочека својот 40-ти роденден, Ема Тарнер од Мелбурн, Австралија морала да направи нешто драстично за да продолжи да живее. Ослабе 100 килограми […]

Живот

Измери со рака: Колку треба да јадете за да не се здебелите

Експерти од Сиднејскиот универзитет ја открија формулата за количеството на храна што ни е потребна, а која воедно нема да ги зголеми нашите килограми. Тие препорачуваат храната да ја мериме […]

Нега и убавина

Зошто со текот на времето дебелеењето станува полесно и побрзо?

Многу луѓе имале можност да се уверат во фактот дека со текот на времето станува потешко да се ослободат од вишокот килограми. Уште потешко е да не ги вратат изгубените […]

Нега и убавина

Диета за брзо слабеење: Ригорозно 13-дневно мени само за најупорните

Дојде периодот од годината кога сите се заинтересирани за брзо слабеење, а ние ја имаме најдобрата диета за таа цел. Со данската диета може да ослабете до 10 килограми за […]