Ознака: слабеење

Живот

САКАТЕ ДА ОСЛАБЕТЕ? Пет важни намирници кои ќе ви помогнат да ги намалите килограмите!

Диетата богата со протеини е одлична стратегија во процесот на слабеење. Имено, научно е потврдено дека поголема количина протеини стимулира топење на маснотиите на три начина: со намалување на апетитот, […]

Нега и убавина

Најлошите непријатели на витката линија: Намирници кои го успоруваат метаболизмот, а ги консумираме секој ден

Иако генетиката има најголемо влијание на нашата способност на согорување на мастите, одредена храна може да го забрза, но и сериозно да го успори метаболизмот. Доколку не можеме да ослабнеме […]

Кулинарство

Пет правила за појадок со кои ќе ослабите

Доколку ги следите следните 5 правила, ќе имате совршен утрински старт со кој истовремено би можеле да дојдете до губење на посакуваните килограми. Некои правила кои ги применуваме наутро можат […]

Живот

Без мака до совршена линија! Истурете го ова во кафето секое утро и ќе се случи чудо!

Ако пиењето утринско кафе е ритуал без кој не можете да замислите ден, и се борите со вишокот килограми, тогаш овој рецепт е совршен за вас! Отсега па натаму, вашето […]

Здравје

Повремен пост: Практични совети кои ќе ви помогнат да се држите до планот и да изгубите тежина

Повремениот пост е популарна диета веќе некое време, а голем скок се случи уште во 2013 година кога авторите Дејвид Цинценко и Питер Мур во својата книга наречена Осумчасовна диета […]