Ознака: сланина

Кулинарство

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Богат, здрав и вкусен појадок за шампиони: фритата со тиквички, пченка и сланина. Ако сакате опција без месо, во продолжение на видеото на Tasty има уште еден одличен рецепт за […]

Кулинарство

Компир со сланина и кајмак кој е вистински рај за вашите непца

Доколку немате идеја со што да ги изненадите вашите најмили за ручек, овој рецепт е совршениот избор за вас. Потребни состојки: •компири (колку што ви се потребни) •свинска маст или […]