Ознака: смрт

Вести

ИТАЛИЈА: Една минута молчење за досегашните жртви од КОРОНА ВИРУСОТ

ИТАЛИЈА: Една минута молчење за досегашните жртви од КОРОНА ВИРУСОТ Денеска напладне Италија со едноминутно молчење се присети на жртвите од КОРОНА ВИРУСОТ. Ова е проблем кој е далеку од […]

Вести

Шпанска принцеза најнова жртва на КОРОНА ВИРУСОТ

Шпанска принцеза најнова жртва на КОРОНА ВИРУСОТ Таа починала во Париз, Франција, на 86 годишна возраст и е прва жртва на коронавирусот која припаѓа на некоја европска кралска куќа. Принцезата […]

Вести

Расте побарувачката за марихуана во САД поради кризата со КОРОНА

Се зголемува побарувачката за марихуана во САД. Се смета дека причината за тоа е што луѓето се принудени да останат дома поради корона-пандемијата. Според официјалниот извештај од минатата недела, во […]

Вести

ОХРАБРУВАЧКИ: Втор ден по ред бројката на мртви во Италија опаѓа

ОХРАБРУВАЧКИ: Втор ден по ред бројката на мртви во Италија опаѓа. Денеска Италија пријави нови 602 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ. Со што вкупниот број на случаи во Италија е 6077 […]

Вести

Денеска прва жртва од КОРОНА ВИРУСОТ, се очекува влошување на состојбата

Ова беше втора прес конференција на Министерот и заменикот. Намерата била да се одговори на сите прашања кои денеска биле поставени од медиумите.  Министерот за здравство Венко Филипче вечерва рече […]

Вести

Германија ја надмина бројката од 10 илјади заразени

Германија регистрираше 10.999 случаи на коронавирусот, покажуваат официјалните податоци вчера, во четвртокот, при што бројот на нови пријавени инфекции се зголеми за 2.801 за само еден ден. Дваесет лица починаа […]

Вести

Вчера, среда во Италија нови 475 мртви од КОРОНА ВИРУСОТ, најголема бројка досега

Италија во средата пријави 475 нови смртни случаи од коронавирусот, што е највисоката еднодневна службена бројка од која било нација откако беше откриен првиот случај во Кина кон крајот на […]

Вести Видео

Снимка која ја потврдува сериозноста на борбата со КОРОНА од болница во Италија (вознемирувачко видео)

Снимка која ја потврдува сериозноста на борбата со КОРОНА од болница во Италија. Предупредуваме дека снимката на е погодна за тие што тенки живци! Погледајте го ова видео кое трае […]

Вести

Нови 368 мртви само денеска во Италија од КОРОНА ВИРУСОТ

Нови 368 мртви само денеска во Италија од КОРОНА ВИРУСОТ Италија денеска забележа 368 нови смртни случаи од коронавирусот, што е највисоко еднодневно покачување до денес, со вкупно 1,809 починати […]