Ознака: смути

Сцена

Омилениот ручек на Јелена и Тара Ѓоковиќ: какво смути пие ќерката на Ноле?

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, често знае да ги споделува нејзините здрави оброци со своите следбеници на Инстаграм. Иако ретко можеме да ги видиме лицата на нивните дечиња Тара и Стефан, […]

Кулинарство

Направете си витаминска “бомба“: Треба само да ги измешате овие состојки

Ова смути го зајакнува имунитетот и има позитивно влијание на целокупното здравје. СОСТОЈКИ: сирово излупено цвекло јаболко корен од целер морков 1 шолја бадемово или кокосово млеко 2 лажички мелено […]

Кулинарство

Утринско смути

За некого пијалок,за мене појадок. Авокадото преполовете го и со лажица извадете ја внатрешноста на едната половинка. Ѓумбирот излупете го и исецкајте го на помали делови. Додајте ја излупената банана […]

Занимливости

Неколку работи кои морате да ги знаете кога подготвувате смути

Свежо овошје и зеленчук, моќен блендер и малку знаење. Толку ни е потребно за да направиме здрава револуција во нашето секојдневие.Смутито кое што ќе си го направиме дома е најздравиот […]

Кулинарство

Кофеинско смути: Здрава замена за кафе!

За сите страсни  љубители на кафе. Идеална  здрава замена за кафетоЗапочнете го  денот на малку  поинаков, здрав начин но сепак со незаменливиот мирис на вашиот омилен пијалок- кафето. Состојки: Состојки: […]

Живот

Зеленото смути поради кое ПОЛУДЕ светот! Веднаш ги топи килограмите!

Познатата холивудска нутриционистка Кимберли Снајдер советувала многу познати актери за тајните на здравата исхрана, а неодамна објавила книга со 85 рецепти за убавина.Една од најважните работи кои Кимберли им ги […]