Ознака: Сообраќајка

Црна хроника

Тројца загинати, повредена турската амбасадорка во сообраќајка кај Приштина

Како што јави дописникот на МИА од Приштина тешка сообраќајна несреќа во која учествувало и службеното возило на Амбасадата на Турција во Косово, во кое била и амбасадорката Кивилчим Килич, се случила […]

Црна хроника

Еден починат и еден повреден во сообраќајка во Кумановско

На локалниот пат с. Слупчане – Куманово патничко моторно возило “БМВ“ со кумановски регистерски таблички, управувано од Р.З. (21) од с. Липково – Кумановско удрило во двајца сопружници-пешаци Ф.Д. (34) […]

Црна хроника

Во сообраќајна несреќа во Скопје тешко повреден мотоциклист

Вчера на булеварот “Македонско-Косовска бригада“ се случи сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Ауди А4“ со скопски регистарски таблички управувано од 34-годишен скопјанец, мотоцикл “Јамаха“ исто така со скопски регистарски […]

Сцена

Наташа Беквалац имала сообраќајка, во возилото било и нејзиното бебе

Медиумите во Србија јавуваат дека пејачката Наташа Беквалац имала сообраќајна несреќа на излезот од Нови Сад. Во моментот на несреќата во возилото покрај пејачката биле нејзиното бебе и дадилката. Српските […]

Македонија Црна хроника

Еден загинат, пет лица повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Едно лице го загуби животот, а пет се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која се случила околу 01,25 часот по полноќ на магистралниот пат Охрид-Кичево меѓу товарно […]

Македонија Црна хроника

Тешка сообраќајка кај фонтаната во Градски парк

Сообраќајката се случила утрово на кртосницата кај фонтаната во Градскиот парк во Скопје. Возач со автомобил марка „Сеат“ се забил во улична светилка и излетал на паркингот, потврдуваат од МВР. Во […]

Црна хроника

Мендух Тачи имал сообраќајка, не е повреден

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи вчера околу 19.30 часот на патот Кичево – Охрид доживеал сообраќајна несреќа. Несреќата, според досега објавените информации, се случила синоќа кога Тачи во близина на […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка кај Плетвар, едно лице загина

Тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот се случи попладнево околу 17:20 часот на патот Прилеп-Градско, кај Плетвар, дознава КУРИР. Според првичните информации во несреќата учествувале автомобил […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка пред Стража, повредени неколку лица

Тешка сообраќајна незгода се случила денеска, околу 10 часот во близина на Церово. Според првичните информации има повредени кои се пренесени на клиниките. Според информација објавена на Ѕид на соибраќајниот […]

Живот

Бремена жена загина во страотен судар, но со нејзиното бебе се случи чудо

Бебето при тешката сообраќајна несреќа буквално било откорнато од мајчината утроба и преживеа без ниту една гребаница, но мајката за жал настрада. Бремената жена се наоѓала во камион кога возачот […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на патот Штип-Радовиш, повредени 9 лица

Повредени се девет лица во сообраќајна несреќа во близина на радовишкото село Дамјан на магистралниот пат Штип-Радовиш. Потпаролот на СВР Струмица Хринзатема Рендевска изјави дека несреќата се случила утринава во […]

Црна хроника

Пожарникарите едвај го извадиле од возилото – страотна сообраќајка во Струмица

Рано утринава во 04.45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица–Владевци патничко моторно возило „Алфа ромео“ со струмички регистерски таблици управувано од 23-годишниот А.Д. од Струмица, удрило во паркирана […]