Ознака: сорос

Издвојуваме

РУДИ ЏУЛИЈАНИ: Во Источна Европа, Сорос ги користи нашите амбасади за себе!

Руди Џулијани, поранешниот градоначалник на Њујорк, и адвокат на Трамп во обвинувањата против него поврзани со Украина, вчера на Твитер напиша: „Сорос е непријател број 1 на Републиканската партија. Тој […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Се насетува фалсификување на претседателските избори, дијаспората сосема отсечена

Статус кој се шири по социјалните мрежи, а поврзано со невозможноста на нашите иселеници да се потпишат за свој избор за кандидат за Претседател на Македонија. Фалсификувањето на претседателските избори […]

Избор на уредникот

Ацо Николовски – Која е Гордана Силјановска?

Гордана Сиљановска 1.Предводник на професорскиот пленум кој ја рушеше т.е беше учесник во пучот против легално избраната влада на Никола Груевски 2. ШАРЕНА РЕВОЛУЦИОНЕРКА предводник на ЛГБТ револуцијата за рушење […]

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најде консензуален кандидат со СОРОС?

Вчера ВМРО-ДПМНЕ на конвенција го избираше кандидатот за претседателските избори. Оскудни 550 делегати по мерка на раководството гласаа за нивниот кандидат. До сега во историјата на ВМРО-ДПМНЕ ова е најмалиот […]

Избор на уредникот Контроверзни фајлови

Сите членови на управен одбор на ФООМ – Фонд Отворено Општество Македонија, или попознати како СОРОС

На барање на јавноста го објавуваме Управниот одбор на СОРОС во Македонија, сите негови членови и линк до нивниот веб сајт.  Сите членови на управен одбор на ФООМ Ратка КУЉАН […]

Коментари Политички партии

Дали Никола Груевски ќе ја поддржи Гога – Сорос од Будимпешта?

Од партиски извори на Белата палата дознаваме дека раководството на ДПМНЕ веќе спрема голема местенка на конвенцијата за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Покрај тоа што комисијата за броење на гласовите […]

Избор на уредникот

Медиумите на Орбан нагло се проширија и во Македонија

Унгарски државјани поврзани со тамошни про-владини медиуми масовно купуваат медиуми во Македонија. Овие активности се дел од поголем продор кон Балканот од страна на медиумски куќи поврзани со десно-ориентираниот унгарски […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Не го валкајте името на Панко Брашнаров, поголемо е од вас многукратно

Вечерва Филип Петровски се обрати до ботовите на Фејсбук кои со лажни профили го обвинија дека е човек на СОРОС!? Човек на СОРОС, да. Да, да добро слушнавте. Поради тоа […]

Избор на уредникот

Повеќе од колумна!

Испревртена приказна ,,од ист агол а различно“ (статисти,глумци,дерачи,серачи,слакачи,навивачи,сеирџии,квази познавачи на се а универзални незналици, кодоши,тапкароши, лицемери, дупелизачи, гребатори, тивкое*ачи, душегризници и итн).Прилепскиот сеир го споредувам со воаерство.Тоа ти е ко […]

Вести

Медиумите СДС и Сорос лиферуваат лажни вести за ВМРО- ДПМНЕ

СДС деновиве откако ја презедоа власта, во недостиг на идеи што да направи, решија да лиферуваат лажни вести за ВМРО-ДПМНЕ и наводното луксузирање, се наведува во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ во врска […]

Вести

Медиумите на Сорос со фото измама, што правеа министрите на СДСМ кога поминуваа низ сликите

Формата на фотографиите во Влада на кои се насликани сите поранешни премиери стана тема на полемика меѓу соросовите портали.Веднаш забелешките се дека сликата од портретот од Никола Груевски била за […]

Вести

Павле Богоевски- платеник на Сорос, кој се прикажува за борец за човекови права

Павле Богоевски беше еден од најактивните учесници на „Шарената револуција“, која причини сериозна материјална штета од неколку стотици илјади евра на објектите низ центарот на Скопје и го блокираше центарот […]