Ознака: состанок

Љубов и секс

10 правила за разговорот на првиот состанок

Првиот состанок кај многумина создава нервоза, стрес и паника. Но, зошто првиот состанок е толку застрашувачки? Можеби затоа што никогаш повторно нема да добиете втора шанса да оставите добар прв […]

Македонија

Состанок за спроведувањето на Законот за јазиците

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, ќе одржи работен состанок со претставниците на Меѓуресорската работна група за спроведување на Законот за употреба на јазиците. Османи ќе […]

Занимливости

Девојка бесна зошто не и ја платил сметката од 110 евра

Корисник на Редит го споделил своето негативно искуство од својот прв состанок, откако помислил дека поминал добро, но девојката која излегла со него, не се сложила со тоа. После првиот […]

Издвојуваме

Десеткувана коалицијата на Мицковски

Како што може да се забележи од фотографијата која ја објави центарот за комуникации на Мицковски неговата коалиција е десеткувана. Имено, таа коалиција некогаш владееше самоуверено со Македонија и средбите […]

Љубов и секс

Поминавте страстен состанок со партнерот, од кој се вративте со „љубовен белег“?

Идејата партнерот да ви направи љубовен белег или популарно наречен „шливка“, можеби вчера беше добра идеја, но денес, кога треба да си ги завршите работните обврски или да излезете со […]

Вести

Касами го притиска Заев: Свикај состанок, не се чувстувувам комотно пред знамето

На прашање на новинар на ТВ 24 дали ги признава македонското знаме и химна, претседателот на Беса Биљал Касами, не одговори директно и истакна дека не се чувствува комотно пред […]