Ознака: состанок

Локална самоуправа

Трајановски ги седна скопските градоначалници на маса: Ова се предлозите за намалување на загадувањето во Скопје

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска одржа работна средба со градоначалниците од скопскиот плански регион на која се разговараше за загадувањето на воздухот во градот и во околината.– Ги […]

Локална самоуправа

Шести состанок на Бизнис Клубот на општина Гази Баба

Се одржа шестиот состанок на Бизнис Клубот на општина Гази Баба, со кој претседаваше г-дин Богослав Ангелоски, а компнијата Ариље Метал повторно беше домаќин на овој настан.На состанокот на бизнис […]

Вести

Зоран Јолевски на министерски состанок на Централно европската одбранбена соработка

Настаните во изминатите две години и мигрантскиот бран покажаа дека земјите од Централна и Југоисточна Европа се меѓу себе зависни во поглед на безбедноста, затоа потребно е да бараме одговори […]

Вести

ГУЖВА НА БИХАЌКА: По скандалот на Спасовски синоќа итна седница во СДСМ

Бура незадоволство синоќа на Бихаќка откако во медиумите беше разоткриен обидот на СДСМ да фабрикува скандал.   Партиски извори велат дека партијата свикала итен состанок на кој партиското раководство се координирало […]

Вести

Димитриев на работен состанок со раководниот тим на МВР

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите, Емил Димитриев, денеска во 12:00 часот во просториите на Владата, ќе одржи работен состанок со раководниот тим на Министерството за […]

Вести

Состанок во МИОА за подготовка на нов закон за јавни набавки

За подготовка на нов закон за јавни набавки ќе се формираат работни групи кои ќе земат активно учество и ќе имаат конструктивна улога во целиот процес.Тоа го договориле денеска министерката […]

Љубов и секс

Причини поради кои доаѓа до ПРОПАСТ на запознавањето по првиот состанок

Потрагата по идеален партнер за некои трае кратко, за други подолго. Но, едно е сигурно – првите впечатоци имаат силно влијание врз донесувањето на одлуки дали запознавањето треба да продолжи […]

Локална самоуправа

ПИВОФЕСТ ТЕМА НА СОСТАНОК НА СОВЕТОТ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА!

Локалниот Совет за превенција, во просториите на Општина Прилеп одржа состанок на кој беа разгледани сите прашања во поглед на безбедноста, организацијата и одвивањето на Фестивалот на пиво 2016.На состанокот […]

Љубов и секс

6 знаци дека сте во врска со погрешна личност

Во секоја врска постои мал сомнеж за тоа дали партнерот е токму тој- вистинскиот за вас. Но, ако почувствувате некој од доленаведените знаци, веројатно си го трошите времето со погрешна […]