Ознака: состанок

Вести

Димитриев на работен состанок со раководниот тим на МВР

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите, Емил Димитриев, денеска во 12:00 часот во просториите на Владата, ќе одржи работен состанок со раководниот тим на Министерството за […]

Вести

Состанок во МИОА за подготовка на нов закон за јавни набавки

За подготовка на нов закон за јавни набавки ќе се формираат работни групи кои ќе земат активно учество и ќе имаат конструктивна улога во целиот процес.Тоа го договориле денеска министерката […]

Љубов и секс

Причини поради кои доаѓа до ПРОПАСТ на запознавањето по првиот состанок

Потрагата по идеален партнер за некои трае кратко, за други подолго. Но, едно е сигурно – првите впечатоци имаат силно влијание врз донесувањето на одлуки дали запознавањето треба да продолжи […]

Локална самоуправа

ПИВОФЕСТ ТЕМА НА СОСТАНОК НА СОВЕТОТ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА!

Локалниот Совет за превенција, во просториите на Општина Прилеп одржа состанок на кој беа разгледани сите прашања во поглед на безбедноста, организацијата и одвивањето на Фестивалот на пиво 2016.На состанокот […]

Љубов и секс

6 знаци дека сте во врска со погрешна личност

Во секоја врска постои мал сомнеж за тоа дали партнерот е токму тој- вистинскиот за вас. Но, ако почувствувате некој од доленаведените знаци, веројатно си го трошите времето со погрешна […]