Ознака: сос

Кулинарство

Мароканско ќофте во сос од домати- фин, егзотичен вкус!

Доколку  сакате да го  освежите своето мени и  да зготвите нешто  егзотично, пробајте го овој  рецепт за одлично  јадење од јунешко месо и  ароматични  зачини. Подготовката воопшто не е комплицирана.Состојки: […]

Видео

НЕРВОЗНИ ГОСТИ: Масовна тепачка за чипс и сос!

Масовна тепачка избила во ресторан во Далас, поради чипс и сос. Се започнале жени…Во мексикански ресторан во Далас, Тексас, избила масовна тепачка поради бизарна причина… Насилниците полуделе кога намесно зелена […]

Кулинарство

МММ… Кременадли во сос од јогурт!

Што денес за ручек?Состојки: 6 кременадли ¼ шолја густ јогурт 2 лажици мајонез Лажица сенф Лажица свеж исцеден лимонов сок Лажица мед Лажица оригано Масло Подготовка: Кременадлите исплескајте ги со […]