Ознака: средби

Вести Македонија

Мајк Помпео во Охрид на средби со државниот врв

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигнува во Охрид каде што ќе има средби со претседателот Стево Пендаровски и со премиерот Зоран Заев. Помпео пристигнува на охридскиот аеродром „Свети Апостол […]

Вести Македонија

Туск на средби со Пендаровски и Заев во Скопје 

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска, во пресрет на очекуваната одлука за добивање датум за почеток на преговорите со ЕУ во октомври, престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск […]

Македонија

Боки 13 имал средби со Кирацовски и Ременски во Собрание, пишува “Магазин“

Бојан Јовановски, на македонската јавност попознат како Боки13, од јуни до ноември 2018 година во македонското Собрание, имал најмалку три работни средби со пратеникот и тогашен генерален секретар на СДСМ, Александар […]

Вести

Груевски денеска на средби со еврокомесарот Хан и европарламентарците Кукан и Келам

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер на Република Македонија, Никога Груевски  денеска оствари средби со еврокомесарот Јоханес Хан и европарламентарците Едуард Кукан и Туне Келам.Груевски денеска и вчера претстојува во дводневна […]

Вести

Хојт Ји пристигна во Скопје – средбите почнуваат попладнево

Хојт Брајан Ји, заменик помошник државен секретар за Европа и Евроазија ќе ја посети Република Македонија денеска и утре е во Скопје.- „Заменикот помошник државен секретар Ји ќе се сретне со […]

Вести

Груевски во Малта оствари средби со лидерите на ЕУ и премиерите на водечките земји од ЕУ

Партиска делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, а во чиј состав беа и членовите на извршниот комитет на партијата Никола Попоски, Влатко Ѓорчев и секретарот за меѓународна соработка Александар […]

Вести

Попоски на средби со пратеници во ЕП во Брисел

Попоски на средби со пратеници во ЕП во БриселВицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, денеска оствари голем број на средби со пратеници на Европскиот парламент […]