Ознака: стан

Занимливости

59.000 евра за стан во јавна гаража: Дали е ова најчудното место за живеење кое некогаш сте го виделе?

Како што се наведува во огласот, станот е 100% сигурен, граден е од бетон и армирано железо, а при потресот не бил оштетен. Во документите е наведен како деловен простор, […]

Занимливости

Простор од 24 квадрати го претворил во удобен стан: Со добра организација овде има место за сè!

Верувале или не, овој човек во стан од 24 квадрати сместил сè што е потребно за живот и нормално функционирање. Тука се дневната и спалната соба, кујната, купатилото и широк […]

Занимливости

Направи хаос во станот, па глумеше дека не е виновен

Сопственик на хаска и златен ретривер непријатно се изненадил откако враќајќи се во домот наишол на вистински хаос. Кога ја прегледал снимката од надзорната камера, му станало јасно кој е […]

Занимливости

Наследила стан од својата мајка, а потоа се симнала во подрумот: Најде торба со 500.000 евра!

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра, во различни апоени. Во понеделникот ги […]

Занимливости

Се вчудоневидел кога го видел станот: Го оставил отворен прозорецот пред шест месеци, погледнете што се случило

Поради пандемија на коронавирус, студент од Велика Британија итно го напуштил изнајмениот стан во кој живеел откако неговите родители се појавиле пред вратата за да го однесат дома. Го оставил […]

Занимливости

Купил стан од 50 квадрати на последниот кат: Кога видел што се крие на покривот, останал без здив!

Погледнете како овој човек преуредил и максимално искористил 51 квадрат животен простор Малите станови што се преуредени така што можат да им овозможат комфор на повеќечлени семејства секогаш воодушевуваат. Доколку […]

Сцена

Фолкерката покажа во каков луксуз живее: Стан од 200 000 евра, сè e во бело и кристално

Пејачката Дара Бубамара неодамна купи луксузен имот во родниот град Нови Сад, а честопати на социјалните мрежи објавува фотографии од нејзиниот дом. Дара повеќе пати на Инстаграм покажа како изгледа […]

Занимливости

Функционално и практично – како изгледа уредување на стан од 23 квадрати?

Уредувањето на мал стан претставува вистинско задоволство доколку сте уметничка душа. Пар од Австралија ви покажува како да уредите стан од 23 квадрати и да го претворите во функционално место […]