Ознака: Стево Пендаровски

Вести

Пендаровски најави рецесија: До вчера блескавме, а сега немало ресурси за кризна состојба

Иако до вчера „блескавме“, сега немаме ресурси за криза во цела држава… Паднаа во вода убедувањата од власта дека блескаме, по вчерашната изјава на претседателот Стево Пендаровски дека државата нема […]

Вести

НИЕ ВЕЌЕ ИМАМЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА?!

Претседателот Пендаровски, по средба на неговиот совет за безбедност, објави дека ситуацијата со корона вирусот е под контрола и нема потреба од прогласување на вонредна состојба. ВЕЧЕР објавува детална анализа, […]

Вести

Пендаровски го свика Советот за безбедност, се размислува и за вонредна состојба

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, во понеделник во 16:00 часот закажа средба на Советот за безбедност на кој покрај стандардните членови ќе присуствуваат и министерот за здравство и првиот човек […]

Вести Македонија

Претседателот Пендаровски денес во официјална посета на Италија

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Италија. Пендаровски во Рим ќе биде пречекан со највисоки државни и воени почести од страна […]

Вести Македонија

Пендаровски следната недела ќе престојува во Париз, официјална потврда за средба со Макрон – нема

Претседателот Стево Пендаровски следната недела ќе престојува во Франција каде што ќе учествува на Парискиот мировен форум на кој ќе биде и францускиот претседател Емануел Макрон. Од кабинетот на шефот […]

Вести Македонија

Пендаровски утре во официјална посета на Албанија, ќе се сретне со Мета и Рама

Претседателот на државава, Стево Пендаровски утре ќе престојува во официјална посета на Република Албанија. Тоа е прва официјална посета на претседателот Пендаровски на Албанија. Пендаровски во Тирана ќе се обрати […]

Македонија

Пендаровски: Сега не е време за калкулации и политички поени

Заклучоците на Советот на ЕУ за жал не се во согласност со нашите оправдани очекувања и сигурно не се во рамките на претходните најави на самата Унија. Разбирливо е што […]

Вести Македонија

Пендаровски ги повика лидерите на средба

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела. Засега нема информации кој се’ е поканат, но се знае дека Пендаровски […]