Ознака: Стефан ѓуриќ Раста

Сцена

После бакнежот на сцена, нови детали од заедничката посета на Македонија

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста синоќа во Скопје одржаа прв заеднички концерт после поднесувањето документи за развод на бракот, а после потврдата за смирување на социјалните мрежи и бакнежот […]

Сцена

Еве зошто пукна бракот меѓу Ана и Раста

По честите кавги и недоразбирања, пејачката го повикала својот адвокат за да се договори за бракоразводен спор, а раперот го напуштил заедничкиот стан.Поминаа речиси година дена од бракот и Ана […]

Сцена

Српскиот пејач го претепал водителот- Му следуваат 5 години затвор

Стефан Ѓуриќ Раста ќе добие 5 години затворска казна бидејќи го претепал Слободан Нешовиќ Лока, кој е дел од емисијата „Иван Ивановиќ и мушкарци“.Мажот на Ана Николиќ заедно со четири […]

Сцена

ВИДЕО – „Излегувај надвор“: Раста ИСФРЛИ натпреварувач од студиото поради караница со Ана Николиќ!

Далибор Голубовиќ (37) од Земун, му се претстави на жирито од „Јас имам талент“ со стендап со црн хумор, или како што сам го нарече „црн стендап“.Присутните со нетрпение го […]

Сцена

Инцидент во студиото: Ана го нападнала Раста поради девојка среде емисија!

Новопечениот брачен пар Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста, членови се на жирито во „Јас имам талент“, каде што се скарале поради еден кандидат.Продукцијата едвај успеа во паузата да ги […]

Сцена

Сите останаа без зборови: На ОВОЈ начин Ана Николиќ му го честиташе роденденот на Раста!

Ана Николиќ и нејзиниот сопруг Стефан Ѓуриќ, попознат како раперот Раста Кавали, се наоѓаат во центар на вниманието откако стапија во брак.Иако се ширеа гласини дека се разведуваат, тие секој […]

Сцена

Раста конечно прозборе и откри кој ја измисли приказната за тепачката и наводниот развод со Ана!

По шпекулирањата дали навистина се степале Ана Николиќ и нејзиниот сопруг Раста, тие ги демантираа тврдењата од овој вид, а сега раперот раскажа што мисли за овие гласини.„Ова е најголемата […]

Сцена

Се огласија Ана и Раста: Ова е единствената вистина!

Пејачката Ана Николиќ и нејзиниот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста, ги демантираа како „целосно невистинити“ тврдењата дека се разведуваат и дека се степале, се вели во дописот кој во нивно име […]