Ознака: Стефан ѓуриќ Раста

Сцена

Ана Николиќ се огласи по апсењето на Раста: Тој се уште е дел од нашето семејство

Српската пејачка, Ана Николиќ, конечно се огласи во јавноста, откако нејзиниот поранешен сопруг, раперот раста заврши во триесет дневен притвор поради поседување и трговија со марихуана. Српските медиуми добија коментар […]

Сцена

Ана Николиќ не може да си дојде при себе откако дознала што правела нејзината три годишна ќерка додека го апселе Раста

Поранешната сопруга на раперот Стефан Ѓуриќ Раста овие денови не може да се помири со тоа што го доживеала нејзината ќерка која ја има со раперот. Имено Ана Николиќ во […]

Сцена

Никогаш нема да си помислите дека се мајка и син: Раста сподели емотивен статус и фотографија од својата мајка

Раперот Стефан Ѓуриќ Раста ретко во јавноста зборува за својот приватен живот, но гостувајќи во една српска емисија раскажа кој го привлеков во светот на реге музиката, а потоа ја […]

Сцена

Раста реши да и го загрози животот: Пејачот и се одмаздува на Ана Николиќ

Таман кога сите помислија дека разводот меѓу Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста ќе помине во најдобар ред, без проблеми, сплетки и расправии, почна војната. Имено, освен што се’ уште […]

Сцена

Одредена алиментацијата која Раста ќе ја плаќа за ќерката по разводот со Ана Николиќ

Поп пејачката Ана Николиќ и раперот Стефан Раста одлучиле да стават крај на бракот, па посетиле адвокат за да се договорат околу разводот, пишува „Свет“. Како што пренесува порталот, парот […]

Сцена

Заврши со Раста: Ана Николиќ поднела барање за старателство на ќерката

Ана Николиќ, според пишувањата на сропските медиуми, поднела барање за старателство над ќерката Тара која пред една година ја доби со раперот Стефан Ѓуриќ – Раста. Медиумите наведуваат дека односот […]

Сцена

Ана и Раста ја крштеваа Тара, Цеца им дојде на гости

Во неделата, естрадната двојка Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста ја крстија својата ќеркичка Тара во црквата „Света Петка“ во српската престолнина. На крштевката присуствуваа нивните роднини и колеги од […]