Ознака: судење

Вести

Димитар Димовски обвинет во „Топлик“ – во мене гледајте го Миле Јанакиевски

Најблискиот соработник на Мицковски и бизнис партнер во фирмите со ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ истовремено, Димитар Димовски, е дел од обвинетите во процесот ТОПЛИК. Истовремено како што дознаваме е еден од највлијателните „играчи“ […]

Uncategorized

Лазаревски: Грујовски прати закана дека ќе ми го пресечел гркланот пренесе Канал5

По апсењето на Зоран Верушевски, ми се јави Звонко Костовски, кој во тој момент бил во присуство на Горан Грујоски, и ми пренесе порака од него дека доколку сум бил […]

Издвојуваме

Ставрески за Груевски: Тој е за во психијатриската болница Демир Хисар

Во денешното сведочење на Ѓорѓи Лазаревски за предметот „Тврдина-Таргет“ вели дека неговите колеги не биле изненадени што толкавобем на личности се во системот за прислушување во МВР, пренесува порталот СДК.МК. […]

Вести

Потврдена казната и на Ѓоко Поповски. Идната недела пресуда за Гордана Јанкуловска

Покрај за Груевски денеска Апелација донесе одлука и за казната на поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски, кој исто така беше осуден во „Тенк“, на 6 години и 6 […]

Uncategorized

Тортура продолжува

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е закажано продолжение на рочиштето за предметот „Тортура“, во кое се обвинети поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, поранешниот прв човек на единицата „Алфи” Ивица […]

Вести Македонија

Судењето на Игор Југ за настаните од 27 Април

Обвинетиот Игор Југ за насилствата во Собранието од 27 април минатата година, вкрстено го испрашуваше министерот Дамјан Манчевски, откако претходно тоа право го искористи неговиот адвокат како и бранителите на […]

Вести

Продолжува судењето за „Монструм“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска со сведочење на загрозен сведок продолжува судењето за предметот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, за петкратното убиство кај Смилковско езеро, сторено на 12 април […]