Ознака: супер куп

Вести

Владата изрази жалење затоа што на Супер-купот во Скопје имало само македонски ора

Портпаролот на владата на Република Македонија Миле Бошњаковски изрази жалење во име на Владата на Република Македонија затоа што на свечената церемонија на отворањето на Супер-купот на Европа во Скопје […]

Вести

Сараќини и Алаѓозовски збеснале затоа што имаше македонски знамиња на суперкупот

Првиот човек во културата Роберт Алаѓозовски и неговиот најблизок соработник Петрит Сараќини вчера биле многу незадоволни затоа што на церемонијата за отворање на супер купот во Скопје имало македонски знамиња.Иако […]

Вести

Скопје и Македонија неколку дена беа центар на светската спортска јавност

По одржаниот натпревар во Супер купот на УЕФА до јавноста се обрати и претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, кој оцени дека Македонија покажа оти може да организира […]

Македонски фудбал

Играорците приредија спектакл на отворањето на Суперкупот!

Град Скопје моментално е центарот на светот, поради европскиот Суперкуп на УЕФА меѓу екипите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.УЕФА ѝ ја додели довербата на Македонија, а нашата земја се […]

Вести

Европски цени пред арената „Филип Втори“- ако сакате пиво ќе мора да платите 250 денари

Полека се привршуваат и последните детали пред вечерашниот меч меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во рамките од УЕФА Супер купот.Строгите правила за организација на овој настап кој ги делегира […]

Македонски фудбал

„Индекс.хр“: Некој „многу паметен“ одлучил Супекупот да се игра во Скопје, Македонија е пекол на земјата

Некој „многу паметен“ во УЕФА одлучил натпреварот од европскиот Супекуп помеѓу Реал мадрид и Манчестер Јунајтед да се игра во Скопје, и тоа на 8-ми август, со почеток од 20:45 […]

Македонски фудбал

Доколку вечер биде пожешко од 32 степени, УЕФА има план

Доколку температурата на воздухот на почетокот од натпреварот биде повисока од 32 степени тогаш според правилата на УЕФА се планирани две паузи за освежување на играчите по 30 и 60 […]

Издвојуваме

Скопје домаќин на светскиот спектакл Реал Мадрид-Манчестер Јунајтед

Дуелот меѓу актуелните победници во Лигата на шампионите Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед како освојувач на Лига Европа, ќе почне од 20:45 часот, а од ФФМ апелираат сите кои ќе […]

Меѓународен фудбал

Реал Мадрид пристигна во Скопје!

Фудбалерите на европскиот првак Реал Мадрид пристигнаа во Скопје.Скопје денеска и утре е центар на фудбалска Европа, Реал Мадрид утре во 20:45 го играат натпреварот од Суперкупот на Европа против […]

Меѓународен фудбал

Започна аплицирањето за билети за Супер купот на УЕФА Скопје 2017- еве ги сите детали

Аплицирањето за билетите за Супер купот на УЕФА што на 8.август ќе се игра на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје стартуваше денеска и на располагање се 23.000 билети односно […]

Вести

Груевски: Стадионот подготвен за Супер купот во фудбал

Финишираат подготовките за фудбалскиот Супер куп кој ќе се одржува во Скопје. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес ја посети националната арена каде изврши увид во градежните работи истакнувајќи дека […]