Ознака: супер куп

Вести

Владата изрази жалење затоа што на Супер-купот во Скопје имало само македонски ора

Портпаролот на владата на Република Македонија Миле Бошњаковски изрази жалење во име на Владата на Република Македонија затоа што на свечената церемонија на отворањето на Супер-купот на Европа во Скопје […]

Вести

Сараќини и Алаѓозовски збеснале затоа што имаше македонски знамиња на суперкупот

Првиот човек во културата Роберт Алаѓозовски и неговиот најблизок соработник Петрит Сараќини вчера биле многу незадоволни затоа што на церемонијата за отворање на супер купот во Скопје имало македонски знамиња.Иако […]

Видео

Видео: Што правеше Роналдо додека чекаше на клупата за резерви!

Дури и кога не игра Роналдо повторно е во центарот на вниманието. Покрај тоа што играше само 15 тина минути ЦР7 е голема ѕвезда, па медиумите од Шпанија внимателно го следат и […]

Вести

Скопје и Македонија неколку дена беа центар на светската спортска јавност

По одржаниот натпревар во Супер купот на УЕФА до јавноста се обрати и претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, кој оцени дека Македонија покажа оти може да организира […]

Македонски фудбал

Играорците приредија спектакл на отворањето на Суперкупот!

Град Скопје моментално е центарот на светот, поради европскиот Суперкуп на УЕФА меѓу екипите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.УЕФА ѝ ја додели довербата на Македонија, а нашата земја се […]

Вести

Европски цени пред арената „Филип Втори“- ако сакате пиво ќе мора да платите 250 денари

Полека се привршуваат и последните детали пред вечерашниот меч меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во рамките од УЕФА Супер купот.Строгите правила за организација на овој настап кој ги делегира […]

Македонски фудбал

„Индекс.хр“: Некој „многу паметен“ одлучил Супекупот да се игра во Скопје, Македонија е пекол на земјата

Некој „многу паметен“ во УЕФА одлучил натпреварот од европскиот Супекуп помеѓу Реал мадрид и Манчестер Јунајтед да се игра во Скопје, и тоа на 8-ми август, со почеток од 20:45 […]

Македонски фудбал

Доколку вечер биде пожешко од 32 степени, УЕФА има план

Доколку температурата на воздухот на почетокот од натпреварот биде повисока од 32 степени тогаш според правилата на УЕФА се планирани две паузи за освежување на играчите по 30 и 60 […]