Ознака: СЈО

Вести

Утре ќе има пресуда и за „Шамарите во Центар“, во меѓувреме Јанкуловска спроведена во Идризово за „Тенк“

Утре ќе има пресуда и за „Шамарите во Центар“, во меѓувреме Јанкуловска спроведена во Идризово за „Тенк“ Утре во 12 часот од судијата Душан Јосифов во Основниот кривичен суд во […]

Вести

ПОТВРДЕНО: Јанкуловска е спроведена во затворот Идризово

ПОТВРДЕНО: Јанкуловска е спроведена во затворот Идризово НЕОФИЦИЈАЛНО: Во моментов Јанкуловска со полиција ја спроведуваат во Идризово Во моментов ја спроведува поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на одлежување […]

Вести

„Шамари во центар“ се бара затвор за Груевски и Јанакиески, додека се повлече обвинението против Рангелова

„Шамари во центар“ се бара затвор за Груевски и Јанакиески, додека се повлече обвинението против Рангелова. Рангелова го повика на дуел Мицковски за да се расчистат обвинувањата пред македонската јавност. […]

Вести

За случајот МОЌНИК Милошоски доби обвинение, заедно со уште 12 лица

За случајот МОЌНИК Милошоски доби обвинение, заедно со уште 12 лица Обвинителстово денеска поднесе обвинителен акт за случајот познат како “Моќник” во кој меѓу осомничените е пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо […]

Вести

Рускоска незадоволна од пресудата за „Рекет“, најави жалба

Апсолутно не сум задоволна со пресудата за Бојан Јовановски, за кого реално не очекував под десет години казна затвор. Што се однесува до веќе осудената Катица Јанева очекував меѓу седум […]

Вести

Катица Јанева пукна? Се соблекла по долен веш среде испорачување на ревизорски извештај

Катица Јанева пукна? Се соблекла по долен веш среде испорачување на ревизорски извештај Катица Јанева поранешната специјална обвинител денеска во Државниот завод за ревизија се соблекла по долна облека додека ревизорите […]

Вести

Уставен суд: Нема пари за СЈО!

Уставен суд: Нема пари за СЈО! Стотина вработени истражители, службеници и административни кои останаа во СЈО нема да ги добијат заостанатите придонеси. На денешната седница Уставниот суд ја поништи Уредбата […]