Ознака: тело

Сцена

Како принцезата Дајана ја одржувала беспрекорната фигура на тело – 2 едноставни и ефикасни начини

Принцезата Дајана е икона на убавината и елеганцијата, па на сите им е јасно дека вреди да се угледаат на неа. Иако досега сте навикнале да ви ги откриваме нејзините […]

Живот

За 4 недели ќе се ослободите од вишокот тежина и киселоста во телото: Оваа едноставна диета ќе ви помогне!

Еве како изгледа диетата која ќе ви помогне да ослабнете за четири недели! Вишокот тежина не само што е „естетски проблем“, туку пред сè е лошо за вашето здравје. Иако […]

Здравје

Што се случува со телото кога ќе почнете да си легнувате порано?

За да се одморите целосно, треба порано да си легнувате – околу 22 часот. Телото најдобро се одмара до два часот по полноќ, покажуваат истражувањата, што е од суштинско значење […]

Вести

Во водите на прилепското вештачко езеро изутринава е пронајдено телото на исчезнатата 50-годишна прилепчанка

Во водите на прилепското вештачко езеро изутринава е најдено безживотното тело на 50-годишната прилепчанка која исчезна кога излегла од својот дом околу 23 часот на 16 декември. Според Дарко Неданоски, […]

Сцена

Фановите подзинаа од глетката на базен- Дарко Лазиќ во шорцеви покажа со какво тело поседува по стеснувањето на желудникот

Покрај пејачката Ана Николиќ, Дарко Лазиќ е уште една јавна личност која има завиден успех кога станува збор за слабеењето. Нема сомнение дека Дарко изгледа одлично, па дури и подмладен, […]

Сцена

Бикини кое предизвика бурни реакции: За на плажа или за во спална? Го носи и Хали Бери…

Дали би имале храброст да прошетате во него? Мислењата на оние кои што го виделе се поделени. Денес костимите за капење сè повеќе изгледаат како долна облека, што го докажала […]

Сцена

Милица Тодоровиќ ја подигна маичката и го покажа голиот стомак од кој се срамеше- пејачката се стопи како никој досега

Српската пејачка Милица Тодоровиќ успешно се опоравува од коронавирусот кој го прележа заедно со пејачката Славица Чуктераш. Некогашната победничка на „Ѕвездите на гранд“ за време на карантинот драстично ослабе, а […]