Ознака: тело

Сцена

Како го поминува Саша Ковачевиќ времето во карантин, кој му готви, како ја одржува формата…

Идењето во теретана го замини со тренинзи во домашни услови, храна му готви неговата девојка Зорана, а највеќе му фалат неговите настапи и публика, рече накратко Саша Ковачевиќ. Тој во […]

Сцена

Мараја држи диета која сите ја мразат! Ова морала целосно да го заборави за да симне 20 килограми!

Норвешки лосос и капари – тоа е наводно сè што јаде пејачката по цел ден, само за да ја одржи линијата совршена. Странските медиуми зборуваат за нејзината диета, која, како […]

Сцена

Карлеуша го покажа совршениот „челичен“ стомак, а на тоа не можеа да премолчат Јелена Розга и Тијана Дапчевиќ

Јелена Карлеуша ја доведе линијата до совршенство, така што нејзиното тело сега е во топ форма како пред бременоста со нејзинта постара ќерка Атина. Тука се мускулит как челични плочки, […]

Нега и убавина

Здравствени ризици: Дали вашето тело има форма на круша, јаболко или песочен часовник?

Лекарите велат дека сите имаме еден од трите облици на тело – јаболко, круша или песочен часовник и секој од нив може да ни каже многу за нашето здравје и […]