Ознака: тело

Живот

Моќни намирници кои ги отстрануваат штетните токсини од телото

Време е на годишните одмори и вистинско време да се посветите на себе во вистинската смисла на зборот. Одвојте време да го препородите организмот, да го вратите сјајот на лицето, […]

Сцена

„Како смееш да бидеш толку згодна“: Џенифер позира во костим за капење и провоцира

Џенифер Лопез повторно докажува дека годините за неа претставуваат само број. Нејзината нова фотографија на Инстаграм ги воодушеви следбениците кои дури и ја прашаа: „Како смее да биде толку згодна?“. […]

Нега и убавина

Хранете се според обликот на сопственото тело, за вас важат посебни правила

Секој од нас има различен облик на телото. Токму според него, може да се утврди која исхрана и кои вежби се најдобри и најефикасни. Застанете пред огледало и забележете ја […]

Нега и убавина

Има две деца, а изгледа подобро денес отколку во 20-те години од животот – тајната е во овие 5 работи

43-годишната Белинда Нортон од Австралија е мајка на две деца. Таа преку својот Инстаграм профил ја покажала неверојатната трансформација на телото, а нејзините следбеници тврдат дека изгледа подобро во 40-те […]

Сцена

И на 40 години се стегна во хеланки: Кога Антонија Шола вежба во теретана, на мажите им пропаѓа тренингот

Тешко кој би помислил дека хрватската пејачка Антонија Шола има 40 години и е во петтата животна деценија. Според изгледот, ретко кој би и ги дал годините на оваа атрактивна […]

Сцена

Како го поминува Саша Ковачевиќ времето во карантин, кој му готви, како ја одржува формата…

Идењето во теретана го замини со тренинзи во домашни услови, храна му готви неговата девојка Зорана, а највеќе му фалат неговите настапи и публика, рече накратко Саша Ковачевиќ. Тој во […]