Ознака: тело

Сцена

Карлеуша го покажа совршениот „челичен“ стомак, а на тоа не можеа да премолчат Јелена Розга и Тијана Дапчевиќ

Јелена Карлеуша ја доведе линијата до совршенство, така што нејзиното тело сега е во топ форма како пред бременоста со нејзинта постара ќерка Атина. Тука се мускулит как челични плочки, […]

Нега и убавина

Здравствени ризици: Дали вашето тело има форма на круша, јаболко или песочен часовник?

Лекарите велат дека сите имаме еден од трите облици на тело – јаболко, круша или песочен часовник и секој од нив може да ни каже многу за нашето здравје и […]

Нега и убавина

Најдобра диета е онаа според обликот на телото

Сите луѓе сме различно градени и имаме различно облици на телото, кои може да се поделат во основа на јаболко, круша, песочен часовник и правоаголник. Во продолжение прочитајте како секој […]

Живот

Таа има тело за “десетка”, но сега ја покажала сурово реалната слика – жените ѝ се благодарни

Стеф Смит е една од најпопуларните фитнес модели во Австралија која рекламира познати спортски брендови. И покрај тоа што има нереално тело и мускули на кои работи секој ден, Стеф […]

Сцена

Пиеше таблети со непозната супстанца па ја откри целосната трансформација: Ана Николиќ буквално се стопи, а од оваа поза ќе подзинете

Српската пејачка Ана Николиќ веќе подолго време водеше битка со килограмите, меѓутоа сега веќе таа го надмина тој проблем, па реши сето тоа да им го докаже на фановите. Имено […]

Сцена

Ќе ви се заврти во умот кога ќе ја видите Ана Николиќ таму долу- пејачката ослабе толку многу што се и се познава на неа

Пејачката Ана Николиќ последнава година води битка со вишокот на килограми, но сега конечно успеа да се избори со вишокот на килограми од своето тело со помош на вежбањето и […]

Сцена

„Ова е мое тело, а ова е целулит“: Пејачката објавила фотографија од своето тело без фотошоп

Пејачката Деми Ловато одлучила повеќе да не го крие своето тело позади “алатките“ на фотошоп. Деми Ловато (27) секогаш била отворена за нејзината борба да изгледа добро и сега покажува […]

Сцена

Гоца Тржан се соблече на плажа, лавина коментари за нејзиното тело

Српската пејачка Гоца Тржан (45) оваа година летува на Лефкада во Грција. Таа ги запали социјалните мрежи со објавата на новите фотографии, на кои на покажува одличната фигура на телото. […]