Ознака: тело

Сцена

Анабела ја покажа вајаната фигура во петтата деценија

Луна Ѓогани замина на одмор во Египет со своето момче Марко Миљковиќ, додека нејзината мајка Анабела Атијас е на друга дестинација. Анабела на својот Инстаграм почнала да објавува провокативни фотографии […]

Живот

„Бременоста ми го уништи телото, ми се деформираше дури и папокот“

Џулиета открива дека не можела да си го препознае телото и дека не била свесна какви промени можела да донесе бременоста. Џулиета Торес (30) од Њујорк вели дека двете бремености […]

Магазин

Што се случува со телото ако ги замениме сите пијалаци со вода

Сите знаеме за штетата што ја предизвикуваат пијалаците кои повеќето од нас ги консумираат секој ден. Што се случува ако целосно ги замениме овие пијалаци со вода? Крис Бејли, познат […]

Сцена

Некогаш имала идеално тело, а денес сите зборуваат за тоа колку килограми накачила

За британската старлета, Кели Брук, експертите пред неколу години заклучиле дека е сопственичка на идеално женско тело, а магазинот FHM ја прогласил за најсексапилна жена на светот. Експертите ја опишувале […]

Сцена

Сите се сеќавате на најсекси спотот на сите времиња: Згодната инструкторка од видеото 15 години подоцна изгледа уште подобро

Ѕвездата од овој спот, Австралијанката Диен Бери денес има 38 години и до ден денес изгледа брутално. И понатаму се занимава како инструкторка по аеробик. Во 2004-та година познатиот шведски […]

Живот

Зошто мажите повеќе сакаат жени со облини?

Во досегашните истражувања многупати е испитуван и скениран машкиот мозок додека ги набљудува жените со облини и жените без облини. Резултатите покажале дека машкиот мозок се активира додека гледа женски […]

Живот

Истражување: Кога телото троши најмногу калории?

Според едно ново истражување, попладневната дремка или спиењето рано навечер троши многу повеќе калории отколку ноќното спиење. Истражување: Кога телото троши најмногу калории? Истражувањето покажало дека одморањето доцна попладне или […]