Ознака: температури

Вести

Во кој град беше најладно утрово?

Нестабилното време проследено во пороен дожд, грмежи и зсилен ветер ги намали пеколните температури во Македонија.Управата за хидрометеоролошки работи информира дека најниска температура утринава во 8:30 часот била измерена во […]

Занимливости

Што ќе се случи со земјата ако температурите се зголемат за 4 степени

Еден од водечките светски климатолози Параг Кан, поголем научен соработник во Центарот за Азија, и глобализација на Универзитетот во Сингапур, предупредува дека Европа би можела сериозно да биде погодена од […]