Ознака: температури

Вести Македонија

Денес сончево со температура околу 4 степени

Денес времето во целата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од […]

Вести Македонија

Поларен студ и снег доаѓаат во Македонија – температури до -15

До крајот на денов облачноста која ја имавме над Македонија ќе се намали, но ќе продолжи да дува умерен ветер од северен правец кој на некои места ќе засилува на […]

Вести

Еве каде има невреме моментално во Македонија

Температурите низ Македонија во 19 часот. Во Берово и Гевгелија според прогнозата на Accuweather има невреме, врнежи и грмежи. Ова се температурите низ градовите.  Ова се температурите низ градовите.