Ознака: тенис

Останати спортови

Азаренка се повлече од турнирот во Доха

Викторија Азаренка се повлече од ВТА турнирот во Дубаи поради повреда на стапалото.Белоруската тенисерка, која во понеделникот ја загуби првата позиција на ВТА листата, со повредата се здобила минатата недела, […]

Останати спортови

Серена се врати на врвот на ВТА листата

Серена Вилијамс испиша нова страница во тениската историја, откако стана најстарата тенисерка која се искачила на првото место на ВТА листата. Вилијамс, првата позиција ја обезбеди во саботата, кога избори […]

Останати спортови

Серена ќе стане најстарата број 1

Американката Серена Вилијамс, во понеделник ќе стане највозрасната тенисерка која се искачила на првото место, на ВТА листата. 31-годишната Вилијамс, во петокот ја победи Петра Квитова со 3:6, 6:3, 7:5, […]