Ознака: тенис

Останати спортови

Македонска тениска надеж го освои првото место на Меѓународен турнир во Тирана

Македонската тениска надеж го освои првото место на меѓународниот турнир во Тирана (Албанија) за натпреварувачи до 14-годишна возраст.Ведран Радоњанин е победник на Tennis Europe U-14 Tirana Albania. Тој во финалето […]

Останати спортови

Се воведува ново правило во тенисот

На актуелниот тениски турнир во Њујорк, се случува револуционерна промена на правилата во белиот спорт.Имено, во мечевите на јуниорите тргна тестирање на времето помеѓу два поена (мажите имаат 25 секунди […]

Останати спортови

Сѐ е разоткриено: Исплива брутална вистина за Новак Ѓоковиќ!

Италијанските медиуми пред УС Опен покренаа приказна дека Новак Ѓоковиќ се разведува од Јелена, а сега на тоа се надоврзаа и Британците.Дежурни детективи за српскиот тенисер се Италијанците, а не […]

Останати спортови

Ѓоковиќ донесе неочекувана одлука по елиминацијата од ЛОИ во Рио!

Прерано завршија Летните олимписки игри во Рио за најдобриот тенисер на денешницата, Новак Ѓоковиќ.Србинот во сингл конкуренција загуби уште во првото коло од Мартин дел Потро, а утрово заедно со […]

Фото

Ана Ивановиќ блескаше на својата венчавка, НО СВЕТОТ го воодушеви една друга дама

Ана блескаше на својата венчавка. Светот со целосно внимание ја проследи оваа венчавка, а комплименти за изгледот на Ана имаше на сите страни.  Сепак една друга дама собра многу аплаузи. Станува […]

Останати спортови

Повредата на Ѓоковиќ не е сериозна

Повредата на Новак Ѓоковиќ не е сериозна, во прашање е само нагмечување на зглобот, стои во соопштението на интернет страница на најдобриот светски тенисер. „Новак Ѓоковиќ во вторникот ги изврши […]

Останати спортови

Надал супериорен против Федерер

Рафаел Надал убедливо го победи Роџер Федерер со 6:4, 6:2, со што избори пласман во полуфиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Тенисерите кои ја одбележаа последната деценија во светскиот […]