Ознака: тераса

Занимливости

Истрчал маратон на тераса во време на изолација

Французинот Елиша Нохомовик, од градот Тулуз, успеа во изолација, на тераса, да истрча маратон. Со тоа покажа дека, и покрај изолацијата поради коронаврусот, некои нешта, сепак, се можни и изводливи. […]

Македонија

Критична состојбата на 3-годишното дете кое падна откако им се урнала терасата

Се уште е критична состојбата на 3 годишното дете на KАРИЛ кое пред два дена падна откако се урнала терасата од објектот каде живеело, пренесува „Канал 5“. Детето на терасата […]

Љубов и секс

Додека едни протестираат во Париз, други воделе љубов на тераса

На социјалната мрежа твитер се појави видео од моменталните случувања во Париз. И додека едни протестираат по улиците, други имаат секс на тераса. Кој како му чини. Неко протестује, а […]

Црна хроника

Бомба експлодираше на тераса на скопјанец

Во 02.45 часот на балкон на првиот кат од куќата на 25-годишниот Ј.Ч. на улицата „Коле Канински“ непознато лице фрлило непозната експлозивна направа која експлодирала. Од експлозијата била оштетена балконската […]

Занимливости

Се сончала гола и го вознемирила соседот: Тој ја тужел, а таа си заработи казна

Жител на хрватскиот град Осијек се почувствувал непријатно кога на соседната тераса неколку дена по ред ја забележал сосетката како се сонча гола. Прашањето:„Дали е тоа прекршок“ јавно го поставил […]

Балкан

Седумгодишно дете падна од тераса: Мајката мртвата ќеркичка ја носела на раце!

М.Б. (7) починала вчера откако паднала од пети кат во Суботица. Трагедијата се случила после 12 часа, по падот девојчето било живо, но за жал починала во Општата болница во […]

Балкан

Седумгодишно дете падна од тераса: Мајката мртвата ќеркичка ја носела на раце!

М.Б. (7) починала вчера откако паднала од пети кат во Суботица. Трагедијата се случила после 12 часа, по падот девојчето било живо, но за жал починала во Општата болница во […]