Ознака: тетово

Вести

“Внимавај каде се паркираш во Тетово!“

Еден од најчестите проблеми со кои се соочуваатграѓаните на Тетовое сообраќајниот хаос. И покрај воведувањето на зонското паркирање, тешко се наоѓаат слободни паркинг места. Поради ваквата ситуација секој паркира каде […]

Вести

„Тетовски јуриш кон вечноста“ – 76 години од ослободување на градот

„Почитувани тетовчани, Организацијата на Сојузот на борците од НОБ и граѓаните продолжувачи од Тетово Ве повикуваат во предвечерието на 19 Ноември – Денот на ослободувањето на нашиот град Тетово, на […]

Вести

Почнуваат протести во шест градови поради поскапувањето на електричната енергија

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот. […]

Црна хроника

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила сопственост на електродистрибутивната компанија ЕВН Македонија. -Околу полноќ голем број граѓани се јавија да пријават дека има запалени возила. […]

Вести

Близу 2000 активни случај на коронавирус во Скопје, Тетово и Куманово следни по бројот на заболени

Последните тестирања за Ковид-19 резултираа со над десет отсто новизаразени од корона вирусот. Во последното соопштение на Министерството за здравство е наведено дека биле извршени 830 тестирања, а регистрирани се […]

Вести

Вчера во Тетово, Штип и Гостивар повеќе оздравени од заболени пациенти од коронавирусот

Вчерашните бројки на новозаболени и оздравени пациенти на Министерството за здравство покажаа дека во Тетово, едно од наголемите жаришта во Македонија се регистрирани 30 оздравени пациенти, а имало 22 новозаболени. […]

Црна хроника

Kaфеана во Тетово безрегистрирана фирма си работела слободно после полноќ

Полициски службеници на СВР Тетово денеска во 00:10 часот го лишиле од слобода А.И.(59) од Тетово чиј угостителски објект без фирма на улица „29 Ноември“ во Тетово бил отворен и […]

Црна хроника

Обид за силување, па потоа и закана за објавување на фотографии на интернет

Обид за силување, па потоа и закана за објавување на фотографии на интернет СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Н. (21) од Теарце – Тетово, поради постоење основи на сомнение за […]