Ознака: тиквички

Кулинарство

Нова и превкусна варијанта: Лазања со тиквички

Лазањата е едно од најпопуларните јадења во светот, а постојат најразлични начини за подготовка на овој италијански специјалитет. Овој пат ви предлагаме лесна варијанта на вкусна лазања со тиквички.ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: […]

Кулинарство

Супер за во лето! Чипс од тиквички со пармезан!

Сезона е на тиквичките и треба да ги искористите. Овој едноставен рецепт е одличен начин да пробате нешто ново…Измијте ја убаво тиквичката. Исецкајте ја на тенки кругови. Изматете две јајца. […]