Ознака: тони михајловски

Македонија

Тони Михајловски за ЕУ: Кога на дете ќе му кажат дека не оди на одмор туку на село

Македонскиот актер Тони Михајловски сподели видео од Макрон околу почнувањето преговори за ЕУ за кои, патем кажано, францускиот претседател смета дека треба уште малку да се стрпиме. “Како на детето […]

Македонија

Тони Михајловски до Зоран Заев: 8 Септември се слави со пријатели, а не со душмани

“Бојкотирам. Ваков ден се слави со пријатели, а не со душмани, Зоране“, напиша синоќа актерот Тони Михајловски по повод прославата на 8 Септември-Денот на независноста, која ја најави премиерот . За […]

Македонија

Тони Михајловски до Костадинов: “А браос Коки. Нешто као пи*да и пи*ка така?“

Актерот Тони Михајловски е доста активен на социјалните мрежи откако премиерот Заев даде изјава дека нема да дозволи “еден педер, неколку криминалци и суетен новинар да срушат Влада”. Сега актерот […]

Македонија

Тони Михајловски: “Чистката“ на Заев е театар за народот

Најавената кадровска “чистка“ која ја најави премиерот Заев нема да се случи, убеден е Тони Михајловски синоќешниот гостин во емисијата “Отворено на АЛФА“. Народот гласал за негова „чистка“, но тој […]

Црна хроника

Тони Михајловски: Честопати насмевката што ја носиме на лицата е само маска

Од својата колешка, Билјана Беличанец се прости и Тони Михајловски – Честопати насмевката што ја носиме на лицата е само маска, која како бубаќ сопира да не излезе на виделина […]

Живот

“Тричковски го нема а? А, да го донесеме со комбе следниот пат?“, на шега прокоментира судијата

Денес во Кривичниот суд се одложи рочиштето “Бранко Тричковски против Тони Михајловски“ – актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во судницата дојдоа само обвинетиот Михајловски и неговиот адвокат, […]

Македонија

Тони Михајловски: И двојазичноста, Тиранската платформа и промената на името едно време беа лажни вести

Познатиот актер и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски реагира на соопштението на МТСП дека лажна вест е информацијата дека се брише семејството и термините мајка и татко и […]

Македонија

Тони Михајловски: Не само што е пробиено дното, туку има и неколку подрумски спрата надолу

“Убиства, грабежи, палежи, исчезнати, престрелки, станаа наше секојдневие. Битно таблите со новото име се обезбедени 24 часа. Не само што е пробиено дното, туку има и неколку подрумски спрата надолу“, […]