Ознака: тони михајловски

Вести

Македонија ќе ја снема, оваа влада ќе биде последната влада на таа историска независност

На својот фејсбук профил Тони Михајловски објави статус во кој вели дека нема потреба да сте јасновидец за да ги предвидите идните текови во државата. Тој воедно вели дека овие парламентарни, […]

Вести

Тони Михајловски ја праша хунтата на власт кога се паѓа денот на независност

 Тони Мијајловски ја праша хунтата на власт кога се паѓа денот на независност„Со извинување и задоцнување од еден ден, дозволете ми да ни го честитам празникот. За многу години нека […]

Вести

Михајловски: На улиците се случува народ кој ја сака својата земја

Актерот Тони Михајловски во вечерашното гостување во емисијата „Ѕид“ на Алфа телевизија истакна дека она што изминатиот месец се случува во Македонија е народ, народ кој има свое мислење.-Се случува […]

Вести

Михајловски: Сите на куп да ве соберам со се мене, не сме му ни до колена на Владо

Во одбрана на актерот Владо Јовановски, застана и неговиот колега Тони Михајловски. -Сите на куп да ве соберам со се мене, не сме му ни до колена на Владо, напиша […]

Живот

Селфито на сопругата на Тони Михајловски стана хит на социјалните мрежи

Новата 2017 година започна прекрасно за актерот Тони Михајловски и неговата сопруга Александра.Периодов во медиумскиот фокус е свршувачката на постариот син на Тони, актерот Александар со убавата Ангела Мицкоска од […]

Вести

Михајловски: Работите никогаш не биле појасни, гласаме за ТАТКОВИНА наспроти ДЕСТРУКЦИЈА!

Со свој став се огласи актерот Тони Михајловски на социјалните мрежи.Работите никогаш не биле толку јасни, порача Михајловски во својата објава, потсетувајќи на сите зла што и се нанесени на […]