Ознака: тони михајловски

Македонија

Тони Михајловски: Преспанскиот договор е само анекс на Букурешкиот со кој Македонија беше поделена

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски во синоќешното гостување на ТВ “Алфа“ рече дека Преспанскиот договор бил само анекс на Букурешкиот договор со кој Македонија беше поделена. – […]

Македонија

Тони Михајловски: Владата ништо нема да плати од свој џеб

Откако премиерот Зоран Заев најави дека Владата ќе им ги плати долговите за струја на граѓаните на својот Фејсбук профил се јави Тони Михајловски: – Ништо нема владата да плати од свој […]

Македонија

Тони Михајловски на ФБ ги прозва одметнатите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Членот на извршниот комитет и актер Тони Михајловски, на својот ФБ профил ги прозва „одметнатите“ пратеници од ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски и Сашо Василевски како „мизерија од луѓе“ и мажи „без […]

Вицотека

Појак виц немате слушнато: Тони Михајловски раскажува виц – Хорхе оди во посета на Русија (Видео)

Нашиот претседател отишол во посета на Русија. Го пречекува Медведев со убава лимузина и нашиот претседател го прашува: Бате Медведев твоја ли е таа лимузина? Леле, колку убава лимузинааа. Сакаш […]

Македонија

Михајловски: Вие сте мајстори на лагата, тешко на оној кому вие ќе му ја нудите вашата “доверба”

– Тешко кога ќе се скараш со себе, заради нешто што си го говорел, или направил, пред само година дена. Секој од нас има такви моменти во својот живот. И […]

Сцена

Се ожени синот на Тони Михајловски- актерот највесел

Се ожени синот на Тони Михајловски. Тој заедно со својата сопруга Ангела, минатата година станаа родители, а годинава решија својата љубов да ја крунисаат со брак. Важна улога во венчавката […]

Видео

Урнебесен ВИЦ на Тони Мухајловски – Ловџии и тунел

Познатиот Македонски актер Тони Михаловски пред неколку години сними видео вицеви кој беа поставени на youtube, целиот проект се викаше ДУХОВИТ. Видеата кој беа постевени на каналот на Духовит, првилекоа […]

Вести

Михајловски: Се надевам казната за колегите нема да е смрт со бесење

Директорите се листопадни. Како и владите. Се надевам казната за колегите нема да е смрт со бесење. Мада… – напиша актерот Тони Михајловски на својот Фејсбук профил откако в.д. директорот […]