Ознака: Тони Трајковски

Вести

Трајковски: Со гласање за број 13 ќе изберете реализација на 470 нови проекти во Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Гази Баба и актуелен градоначалник, Тони Трајковски, ги повика сограѓаните од неговата општина во недела масовно да излезат на гласање. Тој потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Трајковски: Најголемиот трговски центар ќе се гради во Гази Баба и ќе донесе 1.000 вработувања

Општина Гази Баба со својата транспарентност и визибилност кон деловниот сектор, е една од ретките општини во Република Македонија која има добиено сертификат за Бизнис Пријателска Општина, со што се […]

Вести

Трајковски: Намерно ставена вреќа со отпад во Стајковци за да се затне канализацијата

Граѓаните веќе и јавно кажуваат за притисоци, закани, многу некоректна кампања. Јас само ќе кажам два случаи каде мојот противкандидат вчера, кога беше поројниот дожд, намерно има ставено вреќа со […]

Вести

Трајковски: Докажавме дека можеме да ја реализираме оваа програма

Оваа програма можеме да ја реализираме. Доволна гаранција за тоа е мнозинството во советот што како ВМРО-ДПМНЕ со коалиционите партнери ја добивме поддршката од жителите на оваа населба. Граѓаните од […]

Вести

Трајковски: Ќе ги вратиме парите за изградба на фекална канализација

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски им вети на жителите од Стајковци, Инџиково и околните населби враќање на парите кои ги дале за изградба на […]

Вести

Трајковски: Завршување на атмосферската канализација и парно греење за секој ден

Кандидатот за градоначалник на Општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски, денеска беше по посета на населбата Триангла, каде најави дека во наредниот период ќе продолжи изградбата на атмосферската канализација, […]

Вести

Благодарност за поддршката во првиот круг, одиме на победа во вториот круг за модерна и развиена Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски, упати благодарност до сите жители кои го дадоа својот глас за избор на членови во Советот на општината и […]

Вести

Продолжуваме со проектите за социјална заштита

Кандидатот за градоначалникот на Општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски на социјалните мрежи објави дека во следните 4 години ќе продолжат заедно со СОС Детското село со реализација на […]