Ознака: Трамп

Вести

Според досегашната состојба на изборите во САД ќе победи Трамп

Според досегашната состојба на изборите во САД ќе победи Трамп Трамп очекува елеторски гласови од државите кои на картата се обоени розово. Математиката вели дека тоа се 70 електори. Во […]

Вести

Изборите во САД се усложнија, погледнете ја мапата на досега освоените електорски гласови

Изборите во САД се усложнија, погледнете ја мапата на досега освоените електорски гласови Трамп обвини дека не се пребројуваат гласовите во државите кои што ги контролираат токму демократите, за да […]

Сцена

Мадона заангажирано против Трамп. Фановите: изгледаш како вонземјанин

Мадона заангажирано против Трамп. Фановите: изгледаш како вонземјанин Не сме сигурни дали е фотошоп или се многу нови пластични операции или и двете, но Мадона веќе не личи на себе. […]

Вести

Полицијата со возила туркаше демонстранти во Њујорк (видео)

Полицијата со возила туркаше демонстранти во Њујорк (видео) Ескалира состојбата со протестите во САД. Во протести зад кои се гледа сериозна организација и политичка афилијација, САД и администрацијата на Трамп […]

Вести

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција

Твитер сокри твит на Трамп, кој веднаш возврати и тргна во решителна акција Познато е дека Фејсбук и Твитер одамна си ги поставуваат правилата за објавување како што им одговара […]