Ознака: Трајко Вељановски

Избор на уредникот

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април Александар Василевски-Нинџа во своето сведочење денес пред обвинетите Трајко Вељаноски, поранешен претседател на […]

Вести Македонија

На Јанакиески, Ристовски, Вељаноски и Атанасовски ќе им се суди за упадот на 27 април 2017

На поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, актуелниот пратеник и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, и на поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски, ќе им се суди за […]

Издвојуваме Коментари

Спире со сите сили за Мицко се бореше, ама Мицко и тебе те избања а?

Денес ударна вест беа новиот бран на апсења. Овој пат за органзирање на крвавиот четврток. Одреден е притвор за поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески. […]

Вести

Вељановски до Крсто: матно снимаат камерите, не се секирај

Трајко Вељаноски му пишувал на 28 април 2017 година на пратеникот Крсто Муковски, дека кај вратите во Собранието имало една камера, која снимала матно. Наводно некој му кажал дека кај […]

Издвојуваме

Мемеди го обвини Стевананџија дека бил дел од смислено сценарио при пеење на Албанската химна

Мемеди го обвини Стевананџија дека бил дел од смислено сценарио при пеење на Албанската химна. Ова се многу сериозни изјави и нив ги изрече пратеникот на Национална демократска преродба Весел Мемеди. […]

Вести

Трајко Вељановски ќе ја контролира УБК

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска усвои Одлука со која беа именувани претседатели, заменици претседатели, членови и нивни заменици на собраниските комисии.За претседател на Комисијата за уставни […]

Вести

Се огласи Трајко Вељановски- направен е ФАЛСИФИКАТ

Трајко  Вељановски  докажа дека се врши насилно преземање на власта со фалсификат кој што е објавен во службениот весник.„Вистината е дека мои заменици како претседавач со конститутивната седница се: Стојан […]

Вести

Кој ќе свика следна седница во Собранието?

Трајко Велјановски, доскорешниот претстедател на Собранието На Македонија се чини ги игнорира домашните и странски честитки упатени до новоизбраниот спикер на Парламентот Талат Џафери. Во синоќешно интервју за ТВСител, тој повтори […]