Ознака: трик

Занимливости

Флеките од пудра тешко се отстрануваат, но со овој трик тоа е БРЗО и ЕДНОСТАВНО

Сите знаеме колку може да биде вознемирувачки трагата на шминка на облеката. Сега има еден хит совет што мора да го пробате веднаш. Без разлика дали срдечно се прегрнавте со […]

Занимливости

Мари Кондо го полуде светот со нејзините волшебните трикови за средување, а сега има и нова книга

Младата Јапонка Мари Кондо го освои светот со своите две книги „The Life-Changing Magic of Tidying Up“ и „Spark Joy“ во кои советува како да се организираат работите во плакарите […]

Занимливости

Лесни трикови за чист дом со кои нема да морате да правите генералки

Никој не сака чести генералки во домот, но ако се држите до овие трикови за чистење, нема да ви бидат потребни толку често. Во нашите домаќинства, најчесто викендите поминуваат во […]

Занимливости

Неверојатен трик за миење пластични садови: Не мора да ги фрлате, на овој начин ќе ја отстраните најлошата маснотија!

Сигурно барем еднаш во животот ви се случило во омилениот пластичен сад да ставите нешто мрсно, а потоа да не можете да го измиете. На својот ТикТок профил, Американката Ади […]

Живот

Победете ги досадните комарци: Со овие трикови ќе го ублажите убодот и чешањето

Доколку обидите да ги избркате со разни апаратчиња и спрејови не ви успеат и сепак завршите со убоди од комарци по телото, овие неколку совети ќе ви ја олеснат маката. […]

Занимливости

Како да го искористите клима-уредот за пријатен мирис во целиот дом?

Топлите денови се незамисливи без клима-уред. Тие ги разладуваат просториите, овозможувајќи ви полесно да ги завршите вашите дневни активности, а спиењето да трае подолго и без прекини. Но, покрај тоа […]

Живот

Нема да ви влезе мува во домот- не го поднесуваат ова, ставете го до прозорците и вратите

Мувите се многу досадни и тешко се бркаат кога ќе влезат дома, ја напаѓаат храната, а тоа секако сакаме да го спречиме, но за среќа има природно решение. Босилек е […]

Живот

Овие 6 совети можат да ви го спасат животот: Што да направите ако ви откажат сопирачките на автомобилот?

Како прво, не посакуваме никому да му се случи да му откажат сопирачките, но можност постои, дури и кај скапите автомобили. Во тој случај, следните чекори можат да ви помогнат […]

Живот

Тест од 5 секунди открива дали месото кое што го купувате е свежо или пак расипано – погледнете

Бојата, количината вода и шаренилото со бели пруги открива колку месото стоело на полиците во продавница и дали е добро за подготовка. Избегнете невкусни јадења и летно труење со храна […]

Живот

Едноставни трикови: Со помош на овие совети ќе ја одберете најсочната и највкусна лубеница

Лубеницата нè освежува и нè разладува во текот на летото бидејќи содржи многу вода, а благодарение на растителните влакна го намалува чувството на глад. Таа изобилува со витамините Ц и […]