Ознака: трик

Живот

Открила прост трик со кој за неколку минути се преполовила нејзината болка од мигрена која траела 12 часа

Елизабет Хејс својот лек за неподнослива главоболка го сподели на Фејсбук. Додека таа имала мигрена, болката достигнувала неиздржливо ниво и лековите кои ги користела не ѝ помагале. Првата реакција ѝ […]

Кулинарство

Како да ја отстраните непијатната миризба на кромид

Готвењето најчесто претставува задоволство, но има моменти кога ви доаѓа преку глава- на пример во ситуации кога сечеме кромид. Покрај солзите кај кромидот ни смета и мирисот кој останува на […]

Живот

Генијален трик за чистење чевли од превртена кожа за кој сè уште не сте слушнале!

Чизмите, штиклите и салонките од превртена кожа се класици кои не подлежат на трендови и веруваме дека секоја од вас има барем еден таков пар во шкафот со чевли. Со […]

Живот

Трикови кои успеваат: Шест начини како подобро да се наспиете

Сите знаеме колку сонот е битен за здравјето на целокупниот организам, но не секогаш најлесната мисија е квалитетно да се наспиете. Меѓутоа, со нашите шест трикови ви гарантираме дека ќе […]

Занимливости

Погледнете како да го одмрзнете ветробранското стакло за 1 минута

Чистењето на ледот од ветробранското стакло на автомобилот знае да биде една од најдосадните работи во зима. Сепак постои едноставен начин да се победи истиот. Рецептот е да земете прскалка […]

Живот

Решение за проблемите кои ги имате секое утро: Како да ја одмрзнете шофершајбната

Една од најлошите работи во студените зимски месеци е чекањето да се одмрзне шофершајбната. Ако ја вклучите вентилацијата на одмрзнување, тоа може да потрае некое време и исто така да […]

Занимливости

Генијален трик за пакување со кој сите ваши подароци ќе изгледаат совршено

Ако сте дел од луѓето кои го чекаат последниот момент за пакување подароци, тогаш ова е идеално за вас. Пакувањето на подароци не е толку едноставно колку што изгледа, па […]

Занимливости

Eве како правилно се чисти калинка

Речиси 90 отсто од луѓето во светот погрешно ја чистат калинката, која се смета за еден од најлековитите овошни плодови. Во продолжение погледнете едноставен, правилен и ефективен начин на чистење […]