Ознака: тужба

Сцена

Сопругот на убиената Јелена одлучи да заработи од новинарите!

Сопругот на убиената ѕвезда на Гранд, Јелена Крсмановиќ-Марјановиќ, Зоран Марјановиќ, сака да заработи, па четири месеци по смртта на пејачката, тој им објави војна на медиумите.Зоран поднел тужба во врховниот […]

Занимливости

Ја тужел новопечената сопруга откако ја видел БЕЗ ШМИНКА!

Младоженец во Алжир ја тужи неговата нововенчана сопруга откако првпат ја видел без шминка, јави Анадолу Агенција (АА).Веста која одекна низ медиумите пред извесен период, доби смисла откако излегоа фотографии […]

Коментари

Македонските судии и се додворуваат на ЕУ, додека хрватските ја прават лом

Само Уставниот суд на Хрватска може да донесе решение дали некој акт, па и пресуда, се уставни или не, Европската комисија нема право внатрешните правни акти да бара да бидат […]