Ознака: тужба

Сцена

Ким Кардашјан почастена со тужба од 100 милиони долари

Компаниите на Ким Кардашијан, Kimsaprincess Inc. and LuMee си заработија тужба вредна 100 милиони долари поради патентиран производ. Тужбата пристигнува од Snap Light на адреса на познатите футроли за телефони […]

Вести

Дамовски: Од тужбата нема да биде поштеден никој од оние кои ја предизвикуваат оваа криза

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ по правен пат ќе ја продолжи битката против неуставниот избор на претседател на Собрание на Република Македонија и обидот за протуркување на тиранската платформа, која […]

Вести

Џорџ Сорос се соочува со тужба од 10 милијарди долари за политичко влијание

Самопрогласениот хуманитарец и милијардер Џорџ Сорос, се соочува со тужба тешка 10 милијарди долари за мешање во внатрешните политики на афрички земји. Фоксњуз пишува дека оваа тужба го рефлектира неговиот […]

Сцена

Северина во полиција поради тужба на поранешниот сопруг

И Игор Којиќ, сегашнот сопруг на Северина Којиќ, ќе мора да се појави пред полицијата поради тужбата дека е загрозена безбедноста на детето.Во медумите до сега се спомнуваше битката околу […]

Живот

Те молам стиши го телевизорот , премногу гласно! Жената приговорила на мажот а тој ја навредил , ја фрлил на под и ја претепал!

Скршеница и низа навреди , а потоа и претепување датира 28.03.2016 година поради пто средновечниот маж е казнен и пријавен за на нанесување тешки телесни повреди пишува , ,,Јутарни ‘’Овие […]

Вести

Управниот суд ги разгледува тужбите на СДСМ

 Управниот суд вечерва разгледува две тужби поднесени од Коалицијата предводена од СДСМ за решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за предвремените парламентарни избори на 11 декември.Од Управниот суд […]