Ознака: тужба

Вести

Тодоров: Верувам дека судиите на управниот суд ќе одлучат да ја корегираат незаконската одлука на ДИК

Изминативе недела дена, сите бевме сведоци на срамен обид од страна на некои од членовите на државната изборна комисија да ја оспорат и фалсификуваат волјата на мнозинството граѓани која беше […]

Сцена

Аца Лукас пред банкрот?!

Познатиот турбо фолкер, Аца Лукас наскоро би можел да остане без скршен денарЕстрадниот менаџер и политичар Саша Мирковиќ го тужи пејачот Аца Лукас поради злоупотреба на авторски парава. -Го тужев […]

Живот

„Кога го напипкав, останав во шок,бев парализирана“: Жена купила фустан од Зара а во него пронашла сошиен…

Кајли Фиесел од Њујорк  се шокирала кога во  својот нов фустан  од Зара нашла сошиен глушец.Кајли  го  купила фустанот од Зара и  го платила 40 долари. Неколку  недели подоцна за […]

Живот

Ги тужи родителите затоа што објавувале фотографии од нејзе во детството. И што е најбитно…

Една Австријка ги тужела своите родители затоа што на Фејсбук објавиле нејзини фотографии од детството.Оваа 18-годишна ученичка од австриската покраина Корушка се изнервирала кога нејзините родители во 2009 година поставиле […]

Вести

Семејствата на настраданите ќе може да ја тужат Саудиска Арабија за 11 септември

Американскиот Конгрес го поддржа законот со кој им се овозможува на семејствата на жртвите на терористичките напади од 11 септември 2001 година да ја тужат Саудиска Арабија, пишува „Вашингтон пост“.Законот […]

Живот

Жена ја обвинува играта „Покемон гоу“ за мешање во нејзиниот приватен живот

Жителка на канадската провинција Алберта ја тужи компанијата „Ниантик АД“, која ја создаде играта „Покемон гоу“ за мешање во нејзиниот приватен живот, соопшти телевизијата Си-Би-Си.Барбара Лин Шефер, жителка на малиот […]