Ознака: тужба

Вести

Ѓилас со тужба за српски „Курир“ кој тврди дека и тој се офајдил од парите од „Рекет“

Српскиот портал „Курир“, продолжувајќи го серијалот манипулативни написи за случајот „Рекет“ вчера (19.08.2019) објави текст со сензационалистички наслов испишан со големи букви: „ОТКРИВАМЕ КОЈ СЕ ОФАЈДИЛ ОД АФЕРАТА „РЕКЕТ“: Боки […]

Сцена

Српската пејачка Милица Тодоровиќ го тужи зетот бидејќи ја ограбил- кога ќе дознаете колку пари и украл целосно ќе ја поддржите

Како гром од ведро небо одекна веста во соседството дека пејачката Милица Тодоровиќ го тужи својот зет за сестра кој беше и нејзин долгогодишен менаџер. Имено поради ново настанатата ситуација […]

Сцена

Славната пејачка поднела тужба против својот татко поради искористување на нејзиното име

Популарната пејачка Ријана го тужела својот татко Роналд Фенти, бидејќи го искористил нејзиното име за да напредува со својот бизнис, пренесува BBC. Ријана тврди дека Фенти и неговиот бизнис партнер […]

Македонија

Kaракамишева ја објави тужбата против Владата на Република Македонија

Професорката Татјана Каракамишева повика на што поголема масовност во тужбата против Владата на Република Македонија поради геноцидното кршење на личните и неприкосновени права на Македонците во Макдонија и низ светот. […]

Занимливости

Маж го тужеше љубовникот на сопругата и доби отштета од 8,8 милиони долари

Судија во Северна Каролина врз основа на архаичен и малку познат закон му наложил на љубовникот да исплати на мажот со чија жена спиел да му плати 8,8 милиони долари […]

Вести

Владата одлучува дали ќе го тужи Влатко Лозаноски

Владините служби денеска ќе одлучуваат дали ќе го тужат музичарот Влатко Лозаноски-Лозано кој што во саботата одби да настапи на прославата по повод добивањето на условната покана за влез во […]

Вести

Божиновски ги отфрли обвинувањата и со факти ги разобличи лагите на Рашковски

Поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски, реагираше во врска со обвинувањата од страна на актуелниот генералниот секретар на Влада на Република Македонија, Драги Рашковски, за кои вели дека се […]