Ознака: турнеја

Сцена

Еве зошто Аца Лукас остана покус за 100.000 евра, му пропадна турнејата во Австралија!

На 25 септември, само пет дена пред да тргне за Сиднеј на познатиот пејач му стигнало извесување дека му е укината визата издадена на 28 мај годинава затоа што пријавил […]

Сцена

Брена заминува на егзотичен одмор вреден брдо пари

По напорниот период кој што го имаше пејачката Лепа Брена, нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ се одлучи да ја почести својата сопруга со егзотичен одмор. Имено тие на 4 јануари заминуваат […]

Сцена

Фановите го молат Џастин Бибер да ја откаже турнејата

Поради опасноста од терористички напади, фановите на Џастин Бибер, на социјалните мрежи го молат младиот пејач да ја одложи својата турнеја во Велика Британија.Голем број фанови ја истакнаа потенцијалната опасност […]

Издвојуваме

Нокаут ја стартуваа јубилејната турнеја со настап во Станица 26

Само неколку стотици фанови, пријатели и новинари ја имаа привилегијата да присуствуваат на интимниот целовечерен концерт на НОКАУТ во Станица 26, со кој и официјално групата го означи стартот на […]

Вести

Трамп: Ќе прекинеме со соборување на режими и влади низ светот

САД ќе прекинат со обидите да соборуваат влади низ светот и ќе соработуваат со другите земји што се борат против тероризмот, порача новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп за време на […]

Сцена

10 распродадени концерти за 10 минути – Бијонсе

Музичката дива на денешницата Бијонсе, ги соборува сите можни рекорди. Освен што важи за моментално најбарана, најпосакувана и најубава жена на планетата,  нејзината музичка кариера постојано се движи во нагорна […]

Сцена

Новинар гол трчаше по Ријана

Прекрасната пејачка од Барбадос, Ријана, неодамна тргна на промотивна турнеа насловена како “777”. Во склоп на турнеата, таа планира да посети 7 светски градови и да го промовира најновиот албум […]