Ознака: уапсен

Македонски фудбал

Роналдињо уапсен во Парагвај

Поранешниот бразилски репрезентативец Роналдињо беше уапсен во Парагвај со неговиот брат Роберто, кој му беше агент за време на активната кариера. Двајцата се приведени за користење лажни пасоши, според кои […]

Македонија

 Тетовец запалил оган за скара кај Лисец, предизвикал голем пожар и е уапсен

Вчера во 13.15 часот кај место викано „Голгота“, атар на с.Лисец, тетовско, полициски службеници од Полициско одделение Попова Шапка го лишиле од слобода Ф.Н.(44) од Тетово. Околу 12.00 часот, на […]

Македонија

По потерница од Интерпол на Попова Шапка уапсен германски државјанин (ВИДЕО)

Педесет и петгодишниот германски државјанин Р.В.Л., член на меѓународна криминална група, во заедничка акција на македонската и германската полиција пред три дена бил уапсен на Попова Шапка каде со лажен идентитет […]

Македонија

Уапсен државниот секретар во Министерството за информатичко општество

Државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, Јахи Јахија вчера е уапсен, велат извори од истрагата. Јахи Јахија е кадар на ДУИ. ОД 2001- ва е во Агенцијата за […]

Македонија

Приведен лидерот на ГРОМ-Стевчо Јакимовски

По налог на Јавен обвинител полицијата утрово го приведе лидерот на партијата ГРОМ и поранешен градоначалник на Општина Карпош, Стевчo Јакимовски. Тој се товари за злоупотреба на службената положба во новата […]

Балкан Вести

Опозицијата предупредува, по апсењето на Медојевиќ Црна Гора е на прагот на граѓанска војна

, Синоќа во Подгорица е уапсен пратеникот и еден од лидерите на опозицискиот Демократски фронт, Небојаша Медојевиќ и му е одреден притвор од 60 дена, затоа што одбил да сведочи […]

Балкан Вести

Уапсен мигрант осомничен за убиство на пет лица во Македонија

Мигрантот, кој пред две недели е уапсен во Велика Кладуша, БиХ, е осомничен за убиство на пет лица во Македонија, откри во „Дневник“ на РТВ началникот на МВР за Унско-санскиот […]

Балкан Вести

Уапсен вооружен маж во близина на зградата на Колинда Грабар-Китаровиќ 

По добиена дојава хрватската полиција уапси вооружен маж, кој се шетал, па потоа застанал во близина на зградата во која живее хрватската претседателка Колинда Грабар- Китаровиќ. Апсењето е извршено од […]

Балкан

„Ми се допаѓа да потпалувам и да ги гледам пожарникарите како трчаат да ги изгасат пожарите“ – Уапсен монструмот на пожарите во Грција

„Ми се допаѓа да потпалувам и да ги гледам пожарникарите како трчаат да ги изгасат пожарите“, наводно рекол, според грчките медиуми, 35-годишниот маж кој беше уапсен за подметнување пожари во […]