Ознака: убиство

Регион

Ајкула уби турист во познато летувалиште

Aјкула усмрти чешки турист во водите во близина на египетско одморалиште на Црвеното Море, објавија локалните власти. „Инцидентот се случил во четвртокот, 20 километри северно од Марса Алам, популарна нуркачка […]

Вести

Банална причина – Полицијата уби момче со Даунов синдром: Не сакал да го спушти пиштолот-играчка

Шведската полција во центарот на Стокхолм уби момче со Даунов синдром, кој кај себе имал пиштол играчка, јавија локалните медиуми. Полицијата отворила оган врз 20-годишниот Ерик Торел реагирајќи на „опасната […]

Живот

Убила жирафа и гордо позирала покрај неа велејќи дека ѝ се остварил сонот

Жената која предизвика бес кај јавноста откако на социјалните мрежи објави фотографија на која позира со 18 години стара жирафа која ја уби во Јужна Африка, се обиде да ја […]

Вести

Вработена во болница убила осум бебиња и се обидела да убие уште шест

Британската полиција соопшти денеска дека уапсила една здравствена работничка под сомнеж дека убила осум бебиња и се обидела да убие уште шест други на одделение за новороденчиња во северозападна Англија. […]

Регион

Неколку припадници на Националната гарда на Албанија се приведени поради убиството на возачот на албанското министерство за внатрешни

Неколку припадници на Националната гарда на Албанија се приведени поради убиството на 31-годишниот Шкелзен Ќордја, возачот на албанскиот министер за внатрешни работи Фармир Џафај. Како што се наведува во полициското […]

Меѓународен фудбал

Убиство во хотелот на руската репрезентација

Нов хорор се случи за време на Мундијалот! Келнер, во неделата го заклал куварот во хотелот, каде инаку биле сместени руските репрезентативци. 28 годишниот келнер Димитри од хотелот Олимпик Вилиџ […]

Регион

ЛИКВИДИРАН УБИЕЦОТ НА АРКАН: Изрешетан Милан Ѓуриќиќ Мики

Милан Ѓуриќиќ Мики од Лозница, кој е осуден на 30 години затвор поради убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан и двајца негови пријатели во хотелот Интерконтинентал, на 15 јануари 2000 година, […]

Регион

Крвава Нова година: Ќерката ја давел со кабел, сопругата…

Во Виена Новата година почнала со семејна трагедија, во која еден Србин ја убил својата сопруга, ја задавил ќерка си и потоа си пресудил самиот.Несреќната жена починала на самото место, […]

Вести

Ја избодел до смрт бидејќи ја одбила брачната понуда

Убиената девојка лежела на подот, под фрижидерот во продавницата. Сведоците на настанот тврдат дека момчето ја избодело 17 пати.Едно момче од Русија побеснало откако неговата девојка ја одбило брачната понуда. […]

Живот

Потресна исповед на 12- годишно дете: Ми рекоа да ги убијам мајка ми и татко ми

Во која мерка ИСИС мора да им го пере мизокот на децата во т.н. калифат, открива малиот Насир кој успеал да побегне од канџите на џихадистите, кој изјави дека командантите […]

Црна хроника

Фотографии од убиството во Кисела Вода

Неофицијално, убиени се две лица при напад на менувачница во скопската населба Кисела Вода. Менувачницата се наоѓа на бул „Борис Трајковски“ спроти споменикот на Тодор Александров. Од МВР за Курир само […]