Ознака: убиство

Живот

Хорор поради љубомора:12-годишно девојче ја убило својата другарка и го искасапила нејзиното тело

Девојче кое има 12 години ја убило својата другарка која била една година постара од неа. Притоа, телото на другарката го обезглавила и ги исекла нејзините раце. Делото се случило […]

Живот

Девојка осудена за убиство на своето момче бара за себе смртна казна наместо доживотен затвор

Американката Џоди Еријас, е осудена за смртта на своето момче, односно осудена е за убиство со предумисла за што и следи казна доживотен затвор.-Пред повеќе години реков дека повеќе би […]

Црна хроника

Биле во затвор под сомнение дека убиле пријател на кој само се обиделе да му пружат помош

Билјана Милосављевиќ и Радован Костиќ  неоправдано биле обвинети за убиство на свој пријател но и за негово ограбување. После 27 месеци поминати во затвор, новите докази покажале дека тој умрел […]

Црна хроника

Родила две бебиња па ги замрзнала во фрижидер

Француската јавност е шокирана од делото на една мајка. Според информациите во неделата во фрижидерот за замрзнување во домот на 32 годишна Французинка се пронајдени две новороденчиња. Имено, оваа жена […]

Црна хроника

Тинејџерка сексуално нападната, а потоа убиена

17-годишната девојка Тара Виленборг, од Индијана била пронајдена убиена во нејзината спална соба, одкако предходно била сексуално нападната. Тара била прогласена за мртва во саботата, кога нејзиниот вереник го открил […]

Занимливости

Фото: Сликајќи смог сликал самоубиство

Кинески фото репортер, документирајќи го загадувањето на воздухот на Ванхау, случајно со својот фотоапарат „улови“ и двајца млади луѓе кои во тие моменти скокаа од мостот во реката Јанц. Весникот […]

Црна хроника

Го убил колегата затоа што имал пониски цени

Вчера околу 10 часот во белградската населба Раковица пред продавница се случило убиство и самоубиство.  Како што пишува српскиот Курир се работи за двајца продавачи Драган Р.(56) и Драгомир (40) […]

Занимливости

Видео: Ќе го убиеме Џастин Бибер, а потоа ќе му ги продадеме теститите

На интернет се појави снимка од телефонски разговор на поранешни затвореници кои планирале да го убијат Џастин Бибер. На снимката се слуша како еден од осомничените го нарачува убиството. Американците […]

Вести

САД: Студент уби три лица со сачмарка

Дваесетгодишен студент застрела три лица во Калифорнија, по што изврши самоубиство зада не и се предаде на полицијата, јави Асошиејтед прес.Студентот Али Сајед првин убил една девојка во куќата, во […]

Црна хроника

Оскар Писториус обвинет за убиство на својата девојка

Јужно африканскиот параолимпиец Оскар Писториус официјално е обвинет за убиство на својата девојка Рива Стенкамп. Според обвинението на јавниот обвинител Гери Нел, Писториус на критичниот ден станал од спиење, ги […]