Ознака: фалсификат

Издвојуваме

Мицковски објавува „корегирани“ документи на Фејсбук, за замајување на членството се брише СЕВЕРНА

Мицковски објавува „корегирани“ документи на Фејсбук, за замајување на членството се брише СЕВЕРНА. Се поставува прашање зошто пратеничката група на Мицковски не предлага амандмани само со РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, ако не […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Се насетува фалсификување на претседателските избори, дијаспората сосема отсечена

Статус кој се шири по социјалните мрежи, а поврзано со невозможноста на нашите иселеници да се потпишат за свој избор за кандидат за Претседател на Македонија. Фалсификувањето на претседателските избори […]

Вести

Се огласи Трајко Вељановски- направен е ФАЛСИФИКАТ

Трајко  Вељановски  докажа дека се врши насилно преземање на власта со фалсификат кој што е објавен во службениот весник.„Вистината е дека мои заменици како претседавач со конститутивната седница се: Стојан […]

Црна хроника

Што се` заплени македонската Царина?

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење, при што привремено се задржани златни монети, девизи, автоделови, електромотори за ролетни, ултразвучен скенер, облека, козметички производи, очила […]

Црна хроника

Цариници открија измами и запленија фалсификувана роба, оружје и муниција!

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија 2 царински измами и повеќе обиди за криумчарење, при што привремено се задржани девизи, гасни пиштоли, муниција, алати, автоделови, облека, обувки, додатоци […]