Ознака: федерализација

Вести

Федерализација на Македонија веќе не му пречи на Мицкоски !?

„Лидерот на Алијанса на Албанците отворено го негира македонскиот идентитет и не ги признава македонското знаме и химна и истите планира да ги смени. Зијадин Села од позиција на влада […]

Вести

Српски аналитичари: Целта е федерализирање на Македонија, па западниот дел да се припои кон Албанија

Српскиот аналитичар Слободан Јанковиќ, од Институтот за меѓународна политика и економија, во колумна за Новости, истакнува дека целта е Македонија да биде федерализирана, а потоа западниот дел да биде припоен […]

Вести

Антидржавните политики на Заев отворија мрачни сценарија за Македонија

Првин федерализација, па присоединување на западниот дел на Македонија кон Албанија, е шокантната и скандалозна визија на поранешниот британски дипломат Тимоти Лес содржана во негова неодамнешна колумна со наслов „Дисфункција […]

Вести

Тимоти Лес: Првo федерализација, па присоединување на западна Македонија кон Албанија

Првин федерализација, па присоединување на западниот дел на Македонија кон Албанија, е шокантната и скандалозна визија на поранешниот британски дипломат Тимоти Лес содржана во негова неодамнешна колумна со наслов „Дисфункција […]

Вести

Петровски на Фејсбук: Треба да сфатиме дека пред очи ни се случува нова најава за поделба на Република Македонија

Директорот на Државниот архив на РМ, д-р Филип Петровски, на својот Фејсбук преофил посочи за сериозноста од одложувањето на изборните резултати. „Драги браќа и сестри, секоја генерација има своја борба. […]

Вести

Сорос преку Рама го турка пропаднатиот план за федерализација на Заев

Федерализацијата е отворената карта на Заев, зад која стојат и туторите и финансиери на сите активности од блокот на Сорос, па на крај и дел од меѓународната заедница на кој, […]

Вести

ПУКАЊЕ, АЛБАНСКИ ЗНАМИЊА И АЛБАНСКА МУЗИКА: Вака слави СДСМ-Видео

Денеска, на прес конференција Заев изјави дека не ги признава резултатите според ДИК и дека никој не смее да прави влада без него. Во ДИК преовладуваат членови претежно од СДСМ […]

Вести

Карта на Голема Албанија закачена во училиште во Порој со цело Скопје и Битола внатре

Скандал ја тресе јавноста откако се појави фотографија од карта на Голема Албанија што е закачена во училиштето Скендербег во Порој.Не стивнува гневот што Македонците го изразуваат на социјалните мрежи. […]