Ознака: Фернандо Алонсо

Останати спортови

Алонсо „иронично“: За брз болид ќе бараме “дупки“ во правилникот како и останатите

Шпанскиот пилот на Ферари во светското Формула 1 првенство, Фернандо Алонсо, откри на кој начин следната година неговата екипа ќе се обиде да го подобри перформансот. Алонсо му избега шампионската […]

Останати спортови

„Хет-трик“ за Фетел: Ова е неверојатно, не знам дури ни како се викам

Германскиот Формула 1 возач Себастијан Фетел од Ред Бул ја одбрани титулата во светското Формула 1 првенство по последната трка која се возеше во Бразил. Фетел на оваа трка го […]

Останати спортови

Батон: Алонсо ја заслужи титулата повеќе од Фетел

Кулминацијата околу овогодинешната сезона во Формула 1 светскиот шампионат ќе се случи во Сао Паоло, а во трката за светската титула останаа само Себастијан Фетел и Фернандо Алонсо. Германецот има […]

Останати спортови

Хамилтон за милиметар пред Фетел, Алонсо петти

На првиот тренинг во пресрет на последната трка сезонава, Хамилтон беше најбрз со време 1:14:131. Сонот да во Мекларен кариерата ја заврши со две последователни победи во Светското првенство во […]

Меѓународен фудбал

Алонсо: Првата цел ни е да се искачиме на подиумот

Полека но сигурно се зголемува атмосферата пред последната трка за оваа сезона во Формула 1 натпреварувањето, борбата за шампионскиот пехар ќе ја водат германецот Себастијан Фетел и Шпанецот Фернандо Алонсо. […]