Ознака: Формула 1

Спорт

Голем трансфер во Формула 1: Фетел потпиша за Астон Мартин

Четирикратниот шампион во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел, се согласи да се приклучи во редовите на Астон Мартин, за кој ќе вози од 2021 година, откако истече договорот со […]

Останати спортови

Ферари се закани дека ќе ја напушти Формула 1 доколку се намалат буџетите

Тимот на Ферари ќе размисли за напуштање на Формула 1 доколку тимските буџети се намалат уште еднаш како мерка против кризата во спортот по светската пандемија на КОВИД-19. Првите мерки […]

Останати спортови

Опасна операција го крева Шумахер на нозе?

Опасна операција го крева Шумахер на нозе? Иновативна, но многу ризична операција може да го врати Михаел Шумахер во нормала. Надежта ја даде познатиот француски доктор д-р Филип Менаше, според […]

Останати спортови

Мерцедес со новитети во последните две трки во Формула 1

Тимот на Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба мекои новини кои можеби ќе ги користи во следната сезона.Во пресрет на трките во […]

Сцена

Профили на Михаил Шумахер осамнаа на социјалните мрежи!

Поранешниот шампион на Формула 1, Михаил Шумахер, кој во декември во 2013 година настрада во несреќа за време на скијање на француските Алпи, повторно се појави во јавност откако на […]

Сцена

НОВИ вести за возчот на Формула 1: „Шумахер направи неколку чекори“

Германското издание „Bunte“, ги израдува илјадниците обожаватели на Михаел Шумахер со статија во која тврди дека легендарниот пилот во Формула 1 повторно е на нозе.Весникот се базира на свои извори […]

Сцена

Одлични вести за состојбата на Шумахер!

Неверојатни вести за Шумахер, пишува весникот The Telegraph: Легендарниот германски возач почнал да реагира на терапијата.„Михаил Шумахер почна да реагира на лекувањето и наскоро ќе излезе од оваа тешка ситуација“ […]